Фото: t.me/verkhovnaradaukrainy
У середу, 14 травня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про зміни до статті 212 Сімейного кодексу України щодо визначення осіб, яким заборонено бути усиновлювачами» (реєстр. №10298). Про це повідомляється на сайті парламенту.
— Прийнятий Закон спрямований на законодавче забезпечення захисту найкращих інтересів дитини при вирішенні питання усиновлення, влаштування до інших форм сімейного виховання шляхом розширення кола осіб, які не можуть бути усиновлювачами, — йдеться в повідомленні.
Цим законом розширено перелік осіб, яким заборонено бути усиновлювачами:
були засуджені за злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку; вчинили домашнє насильство або насильство за ознакою статі (незалежно від того, чи це було адміністративне правопорушення); мають психічні розлади, у тому числі спричинені вживанням психоактивних речовин (за встановленим законом порядком); мають захворювання або стани, включені до спеціального переліку Міністерства охорони здоров’я; є громадянами держави-агресора або держави, на яку накладено секторальні санкції України; перебувають у шлюбі з громадянином держави-агресора або держави, що підлягає санкціям.
Зміни впроваджені для забезпечення прав дітей та запобігання усиновленню особами, які не можуть гарантувати безпеку та належне виховання. Це також знижує ризики жорстокого поводження, занедбання або втрати сімейного середовища. Такий підхід відповідає міжнародним стандартам і узгоджується з національною політикою України в сфері охорони дитинства.
14 травня заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк повідомила, що Верховна Рада прийняла закон «Про наставництво». Журналіст Коротко про писала про вчительку з Херсонщини, яка стала матір’ю для 8 прийомних дітей.
Джерело