Верховна Рада зобов’язала інтернет-гігантів сплачувати податки до українського держбюджету

Верховна Рада ухвалила  законопроєкт №4184, який зобов’яже інтернет-гігантів сплачувати податки до українського держбюджету.

Зазначимо, дія закону торкнеться таких гігантів, як Facebook, Netflix, TikTok, YouТube, Google, Viber, Apple, Microsoft, Wargaming Group, Bloomberg та інших, але не застосовуватиметься до простого користувача соцмереж і пошукових сервісів.

Міжнародні компанії, які працюють в інформаційному просторі України і заробляють на мережевій рекламі, будуть платити податки в Україні, зокрема податок на додану вартість (ПДВ).

Це має принести до бюджету України мільярди гривень на рік від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування ПДВ нерезидентів, а також на створення умов для ефективного і необтяжливого адміністрування процедур, повʼязаних зі сплатою податку.

Документ виключає норму з Податкового кодексу, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок. Також звільнено від оподаткування ПДВ електронні послуги доступу до освітніх (навчальних) ресурсів.

Як повідомляв голова Мінкульту Олександр Ткаченко, зокрема оподатковуватимуться такі послуги:

постачання зображень або текстів, зокрема фотографій, електронних книжок і журналів; постачання аудіовізуальних творів, відео на замовлення, ігор, азартних ігор; надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх і розважальних електронних ресурсів; надання в користування хмарних технологій; постачання (передавання прав на використання) програмного забезпечення та оновлень до нього, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення й електронного обладнання; надання рекламних послуг в інтернеті, мобільних додатках і в інших електронних ресурсах.

Источник