За інформацією: Суспільне Вінниця.
Військовослужбовець і підприємець Володимир Сербін разом із дружиною у Житомирі відкрив дитячий центр та кав’ярню. У проєкті Суспільного "Ветеранська справа" він розповів про військову службу, участь в АТО та ООС, повернення до мирного життя і створення власної справи.
Житомирянин Володимир Сербін у 18 років підписав контракт і став військовослужбовцем Збройних Сил України. Служив у 95-й окремій десантно-штурмовій Поліській бригаді ДШВ та брав участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил.
"З дитинства мріяв стати військовим, десантником. У 2014 році, коли почалася війна, закінчив навчання в ліцеї, вступив до навчального закладу, але вирішив піти на службу за контрактом. У військкоматі сказали, що потрібно спочатку завершити навчання. Донецька область, Світлодарська дуга — там проходила лінія розмежування від Горлівки до Авдіївки. Завдань було багато, адже я був артилеристом. Ця служба загартувала характер, змінила погляди на життя. Почав більше цінувати родину, близьких. Тоді було простіше — використовували іншу техніку, не було масштабних атак, як зараз. Зараз у війні застосовуються і хімічна, і біологічна зброя", — сказав Володимир Сербін.
Володимир Сербін з побратимами під час проходження військової служби. Фото надав для Суспільного Житомир Володимир Сербін
Володимир і зараз продовжує боронити країну.
"У 2018 році завершив службу — закінчився термін контракту. Хотів продовжувати, але через сімейні обставини довелося звільнитися. Коли почалося повномасштабне вторгнення, я вже не був військовослужбовцем, але знову долучився до захисту країни, присягнув на вірність українському народові. Служив у інших підрозділах і продовжую захищати Україну", — розказав військовослужбовець.
Володимир Сербін з побратимами під час проходження військової служби. Фото надав для Суспільного Житомир Володимир Сербін
Володимир Сербін разом із дружиною Наталією у 2024 році відкрили дитячий центр та кав’ярню.
"Досвіду не було, але було бажання створити щось своє. Довго розмірковували, який саме заклад відкрити та де його розмістити. Зрештою вирішили, що це буде дитячий розважальний центр для маленьких діток. Почали шукати варіанти реалізації, але власних коштів не вистачало. Тоді знайомий порадив нам подати заявку на грант. Ми раніше про це не знали, але вирішили спробувати — і все вдалося", — поділився Володимир.
Дитячий розважальний центр, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
Подружжя отримало державний грант на облаштування закладу, де діти можуть гратися, а батьки — відпочивати.
"Ми почали шукати інформацію у соцмережах, як правильно подати заявку на грант. У додатку "Дія" є покрокові інструкції, які детально пояснюють процес. Крім того, служба зайнятості надала корисні поради щодо звернень та оформлення документів. Усе виявилося досить доступним — інформація є у відкритому доступі, а сам процес дуже швидко робиться, нічого складного. Ми подали заявку, склали бізнес-план, який довелося трохи доопрацювати з урахуванням зауважень. Після цього отримали відповідь, і все пішло далі. Це зайняло зовсім небагато часу", — сказав Володимир Сербін.
Володимир Сербін, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
На облаштування розважального центру-кав’ярні сім’я Сербіних отримала 500 тисяч гривень грантових коштів. Завдяки цій підтримці вони придбали кавомашину, ігровий лабіринт та оплатили оренду приміщення.
"Ми довго обирали місце, прицінювалися, розмірковували, чи буде рентабельним відкривати саме тут. Зрештою, зупинилися на локації, яка нас повністю влаштувала — вигідна оренда, поруч багато дитячих садків і шкіл, жвава прохідна зона. Коли ми вперше зайшли в приміщення, серце йокнуло: це воно, наше місце. Так і вирішили — тут починається наше маленьке королівство. Наш центр — це не лише розваги для дітей, а й зона відпочинку для батьків. У нас є кав’ярня зі столиками, де можна випити кави та перекусити. Велика ігрова зона обладнана різними елементами: лабіринтами, батути, іграшками. Діти граються, поки батьки відпочивають. Маємо кімнату для святкування днів народжень та безпечну зону для найменших, огороджену для їхньої безпеки. Є також кімната з Sony PlayStation, де можуть грати як діти, так і їхні батьки. Підлітки теж із задоволенням проводять тут час. Грантові гроші допомогли нам придбати ігровий лабіринт", — поділився Володимир.
Дитячий розважальний центр, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
Частину внутрішніх ремонтних робіт Володимир разом із дружиною Наталією виконували самостійно. На облаштування центру їм знадобилося п’ять місяців.
"Ми самі ґрунтували, фарбували, клеїли шпалери, стелили ковролін. Усе привозили, збирали. Всі іграшки, які можна було зібрати за інструкцією, ми складали самі. Тут провели багато часу, все робили самі. У нас ще багато планів щодо вдосконалення простору — хочемо доповнити й удосконалити його, особливо для комфорту батьків із маленькими дітьми. Ризики, звісно, були. Було страшно, адже війна, і невідомо, як це сприймуть люди. Багато жителів покинули наше місто, але водночас багато хто переселився до нас. Ризик є завжди, але нині найголовніший виклик — це війна", — зазначила Наталія Сербіна.
Наталія Сербіна, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
"Я маю дошкільну освіту, тому вмію ладити з дітьми. Під час навчання проходила практику в дитячих садочках, тож звикла працювати з малечею. Дітей я люблю", —сказала бариста Вероніка.
Вероніка, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
"Мені дуже подобається ця кав’ярня. Тут смачна кава. Подобається бариста — був випадок, коли вона навіть посиділа з моєю донькою Адель, поки я спокійно пила каву. Це для нас рідкість, адже моя дитина зазвичай не йде до незнайомих людей. Власники дуже привітні, завжди готові допомогти й усе показати. Тут створені чудові умови як для дітей, так і для дорослих", — поділилася враженнями відвідувачка центру Олена.
Олена, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
За словами Наталії Сербіної, центр відвідує багато дітей, і вже з’явилися постійні клієнти.
"Мій син після школи телефонує мені з проханням: "Мамо, можна до тебе в центр? Я зроблю уроки і все, що ти скажеш, тільки дозволь мені туди прийти". Діти розповідають про наш заклад у садочках і школах. Приходять святкувати Дні народження. Багато наших відвідувачів — це вихованці місцевого дитячого садочка, які вже стали нашими постійними клієнтами", — сказала Наталія.
Дитячий розважальний центр, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
"Не варто боятися пробувати щось нове. Якщо ви вже виконали свою роль у певній сфері, варто шукати можливості допомагати країні й у цивільному житті. Я б радив спробувати отримати державний грант — це простіше, ніж здається, і справді допомагає відкрити власний бізнес. Держава надає підтримку не лише фінансово, а й у роз’ясненнях та супроводі", — зазначив Володимир Сербін.
Володимир Сербін з побратимом під час проходження військової служби. Фото надав для Суспільного Житомир Володимир Сербін
Гуморист Петро Бампер (посередині) з Володимиром Сербіним та його побратимами. Фото надав для Суспільного Житомир Володимир Сербін
Співак Арсен Мірзоян з Володимиром Сербіним та його побратимами. Фото надав для Суспільного Житомир Володимир Сербін
Дитячий розважальний центр, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
Дитячий розважальний центр, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
Дитячий розважальний центр, Житомир, 7 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук
Раніше Суспільне писало про військовослужбовця 30-ї окремої механізованої бригади Володимира Гусєва, який після звільнення зі служби повернувся до рідного міста Звягеля на Житомирщині. Там разом із дружиною відкрив реабілітаційний центр, де військові можуть отримати кваліфіковану допомогу та відновитися після поранень і контузій.
Ветеран ЗСУ Юрій Лисак, колишній юрист, за порадою психолога почав виготовляти вироби з дерева та відкрив майстерню для ветеранів. Нині він не лише створює дерев'яні вироби, а й допомагає іншим військовим адаптуватися до мирного життя.