За інформацією: Суспільне Рівне.
Володимир Климов на змаганнях «Сильні України». Фото: Рівненський обласний ТЦК та СП
Ветеран Володимир Климов з Рівного виборов призові місця на другому етапі змагань "Сильні України". Він взяв участь в індивідуальних вправах "Ейрбайк" та "Жим лежачи на рази", а також у вправі "Веслування командне".
Про підготовку до змагань та участь у війні з 2014 року чоловік розповів 21 березня Суспільному.
Участь у змаганнях "Сильні України"
Володимир Климов у другому етапі змагань "Сильні України", які відбулися в Одесі 17 березня, здобув три призові місця в індивідуальних та командній вправі:
- 1 місце — вправа "Ейрбайк";
- 2 місце — вправа "Жим лежачи на рази";
- 1 місце — вправа "Веслування командне".
"Сильні України" — це спортивні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення під час участі в бойових діях.
Рівненські ветерани на змаганнях «Сильні України». Фото: Рівненський обласний ТЦК та СП
Військовий розповів про те, як готувався до змагань:
"Багато поту вийшло. Я мав брати участь у вправі "Ейрбайк", тому що жим штанги мені спочатку забороняли через травму спини. Але потім реабілітологи дозволили працювати з малою вагою. В кінці ми спробували на кількох тренуваннях підіймати штангу і на змаганнях я вирішив виступити не лише на "Ейрбайку", а й у вправі "Жим штанги". І результат вийшов добрим. В кінці було командне змагання".
Володимир Климов розповів, що в шкільні та студентські роки займався спортом, однак на змаганнях такого рівня був вперше.
"На таких змаганнях всі хочуть перші місця. На вправі "Ейрбайк" я розраховував на призове місце, бо знав свій результат, що я можу швидко прокрутити. А на жимі штанги не знав як вийде, оскільки не готувався. Але неможливого не буває", — зазначив призер.
За інформацією Рівненської ОДА, у змаганнях "Сильні України" призові місця здобули вісім спортсменів-ветеранів з області. Загалом, вони здобули дев'ять золотих, п'ять срібних та п'ять бронзових нагород. Представники Рівненщини показали такі результати:
- Володимир Климов — 1 місце у вправах "Ейрбайк" та "Веслування командне" і 2 місце у вправі "Жим лежачи на рази";
- Михайло Марчук — 1 місце у вправі "Веслування командне", 2 місце у вправі "Ейрбайк";
- Ігор Якимчук — 1 місце у вправах "Ривок гирі" та "Ейрбайк", 3 місце у вправі "Веслування командне ";
- Ігор Таргонський — 1 місце у вправі "Ейрбайк ", 2 місце у вправі "Ривок гирі ", 3 місце у вправі "Веслування командне ";
- Тарас Дубин — 1 місце у вправі "Веслування ", 2 місце у вправі "Ривок гирі ", 3 місце у вправі "Веслування командне ";
- Олександр Ружицький — 2 місце у вправі "Ейрбайк ", 3 місце у вправах "Веслування " та "Веслування командне ";
- Дмитро Павлось — 1 місце у вправі "Веслування командне ";
- Сергій Олійник — 1 місце у вправі "Веслування командне ".
Призери змагань «Сильні України». Фото: Рівненський обласний ТЦК та СП
Такі змагання, на думку Володимира Климова, — це шанс реалізувати себе й перевірити, на що спроможний, навіть після тяжких поранень:
"Навіть програма Trenvet, де тренери безкоштовно тренують ветеранів, спортзали, де можна безкоштовно займатися. Для ветерана — це не тільки для фізичного навантаження. Таких ветеранів постійно треба витягувати. А в спортзалі є з ким поговорити, бо такі ж побратими ходять. І тренери, коли з тобою займаються, не дивляться на тебе як на каліку, вони випробовують тебе як здорову людину", — розповів Володимир Климов.
Спробувати себе у спортивних змаганнях Володимиру Климову запропонував тренер Ігор Головко, який допомагає військовому відновитися після бойових травм.
Бойовий шлях Володимира Климова
Вперше на війну чоловік потрапив у 2014 році. У зоні АТО він отримав перше поранення. До лютого 2022-го щороку їздив на ротацію у східні регіони. З початку повномасштабного вторгнення Володимир Климов обороняв Київщину. У квітні 2022 року отримав поранення вдруге — частково втратив зір, мав осколкові поранення обличчя та руки, а також компресійний перелом хребта.
"Після поранення в мене було багато операцій. За рік відновився і попросився назад до лав Збройних сил України. Пройшов медкомісію і мене визнали обмежено придатним, пішов на службу в Рівненський обласний територіальний центр комплектування".
Зі слів Володимира, через травму хребта була ймовірність того, що зможе пересуватися лише в кріслі колісному. Реабілітологи радили працювати на зміцненням м'язів спини. Для таких занять в Будинку ветеранів підказали один зі спортивних клубів у Рівному.
"Тренер Ігор Головко почав зі мною працювати. Пізніше він запропонував мені спробувати себе у змаганнях. Але моя найбільша мрія — щоб скоріше це все закінчилось перемогою. А далі будемо жити — будемо бачити".
Історія бойового шляху Володимира Климова — у сюжеті Суспільного.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook