За інформацією: Суспільне Полтава.
Суспільне Полтава
Внаслідок вибуху в багатоповерхівці на вулиці Квітучій у Полтаві видали 28 довідок, на підставі яких люди зможуть звернутися щодо матеріальної допомоги до міської ради.
Яка компенсація очікує на постраждалих
За результатами експертизи, пошкоджені 23 квартири цього будинку, розповів голова Київської районної у Полтаві ради Сергій Синягівський.
"Третій і четвертий поверх одного крила – це права сторона другого під’їзду, де немає електропостачання, газопостачання і там небезпечно проживати. Електропостачання забезпечене не в усіх квартирах. До управління житлово-комунального господарства надійшов висновок про обстеження будинку. Скільки квартир отримали матеріальні збитки. Таких виявилось близько 23-х квартир", — розповідає голова Київської районної у Полтаві ради Сергій Синягівський.
Квартира, яка зазнала пошкоджень внаслідок вибуху. Сайт ДСНС у Полтавській області
"Пошкодило мій автомобіль. Пошкодило корпус, скло і лакофарбове покриття. Щодо компенсації, мені надали довідку про те, що я дійсно маю пошкоджене майно, і з нею мені потрібно буде звернутися в міську раду. Обіцяють якусь виплату. Яку точно – я не знаю", — каже житель пошкодженого будинку Олександр Мошенко.
Автомобіль, який пошкодило вибуховою хвилею. Суспільне Полтава
Та коли і в якому розмірі можна буде отримати компенсацію, поки невідомо, додав Синягівський.
"Люди будуть складати разом з фахівцями певний кошторис і визначати обсяг. Багато пошкоджених квартир. Я думаю, це буде вже прерогатива і повноваження Полтавської міської ради. На сьогодні видано вже близько 28 довідок. З цими довідками люди зможуть звернутися до Полтавської міської ради, де буде визначено обсяг матеріальної допомоги", — говорить голова Київської районної ради Полтави Сергій Синягівський.
Що сталося в ніч з 6 на 7 серпня
Вибух в багатоповерхівці був спричинений туристичним газовим балоном із об’ємом до 8 літрів. Він був розміщений у тамбурі між двома квартирами на третьому поверсі, розповідав Суспільному речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.
Вибух стався у ніч з 6 на 7 серпня. Суспільне Полтава
Через вибух газу людей з будинку в ніч з 6 на 7 серпня евакуювали та не рекомендували лишатися в багатоповерхівці на ніч. Нині мешканці вже вільно проходять до квартир, окрім третього і четвертого поверху, де обмежили прохід.
Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки". Санкція – від штрафу до позбавлення волі на строк до трьох років.
Хто постраждав від вибуху
Травми отримали власник газового балону, його дружина та їхній сусід.
"Все зруйноване. Те, що можна взяти з коридору, ми взяли, а далі заходити не можна, тому що в підлозі дірки. Дуже аварійна квартира, нічого цілого нема – ні меблів, ні техніки. Вибирався з ями (чоловік – ред.), ми його намагалися тягнути. Голова розбита, все тече, в крові. Малі дуже перелякалися. Не стільки вибух, а що з татом. Зараз все нормально, ми у бабусі", — каже дружина травмованого внаслідок вибуху Вікторія Карасьова.
Сусід власників балону Володимир Карасьов нині лікується у травматологічному відділенні полтавської лікарні із травмами стегна, тазу.
Травмований внаслідок вибуху Володимир Карасьов у лікарні. Суспільне Полтава
"За хвилину до вибуху основного був перший вибух. Мені здалося, що це був такий удар, як, можливо, хтось випав з вікна. Я пішов через дитячу на балкон, хотів глянути. І коли я був посередині кімнати, стався другий вибух – основний. Я зайшов в дитячу (кімнату – ред.). Якби кума не було, вони (діти – ред.) вже спали б там. Там я постраждав" — розповідає травмований внаслідок вибуху Володимир Карасьов.
Окрім багатоповерхівки на Квітучій, 8, через вибух зазнали пошкоджень і кілька сусідніх будинків.