У ректора фейкового університету Андрія Чуйкова біда. Потрапив у якусь паралельну реальність, і тепер віщає з неї свою картинку світу. Задзеркалля в дії. В окупованому Мелітополі…
Пальми з Італії та недружні студенти
Через півтора року окупації Мелітополя, псевдо-ректор Андрій Чуйков вирішив розповісти свою версію роботи фейкового МДУ в Мелітополі:
— Від початку сво (війни) мої колеги в галузі освіти, які займалися її розвитком на "звільнених" територіях Донецької та Луганської області, запропонували мені взяти участь у цікавому проєкті на території Запорізької області. Дорогою нашого прямування, ми зіткнулися з низкою націоналістичних проявів серед недружнього студентського середовища, — повідомив Чуйков.
За його словами, Мелітополь зустрів рашистів зовсім не райдужно. Зокрема молодь. Щодня в Україні відбувалися патріотичні мітинги на підтримку України. За висновком Чуйкова, природно, мітинги були проплачені, зокрема протестантськими українськими церквами. Вирішивши показати могутність цих самих церков, Чуйков наводить як приклад… пальми, які було завезено до мелітопольської церкви з Італії.
Я його зліпила з того, що було…
Судячи з настроїв мелітопольців, за словами Чуйкова, ніхто не вірив у те, що в Мелітополі можна запустити виш, і нібито його навіть відмовляли від цієї ідеї. Ще б пак, на окупованій території було 8 вишів, і всі вісім ректорів, за твердженням Чуйкова, відмовилися від співпраці з рашистами. Як думаєте, що зробив диво-зрадник? Він із гордістю розповідає, як створив із восьми вишів аж цілий один, і зібрав "найкращих викладачів, які люб'язно погодилися" співпрацювати з рашистами:
— На даний момент виш налічує в собі близько 10 тисяч студентів. У нас було 14 тисяч, але зараз на базі нашого вишу сформували новий навчальний заклад Азовський педагогічний у Бердянську, і близько 4 тисяч студентів і 230 співробітників залишилися там. Решта 1200 співробітників працюють у нашій структурі. У нас є п'ять коледжів, з них — працюють три. Оріхівський коледж і коледж в Енергодарі тимчасово не функціонують, — заявив Чуйков.
Молодь на заклики вчитися, все також не реагувала — не приховує Чуйков. Щоб додати пафосності моменту, в інтерв'ю вставлені нарізки з відео якихось молодих людей, які зривають медалі з "ветеранів". Звісно, на болотах ніхто не буде розбиратися, що це за люди, і що за ветерани — цілком достатньо, щоб створити ефект, як від фільму жаху. Тут, звісно, росіянам рівних немає.
Як окупаційний виш отримав пафосну назву МДУ — звучить гордо. Але, як завжди, є нюанси. У випадку з мелітопольським недовузом, усе зовсім інакше. За буквами абревіатури, ховаються лише букви… За словами Чуйкова, "вони" залишили абревіатуру МДУ і офіційно мають право її використовувати:
— Я попередньо, як зареєстрував саме цю абревіатуру, розуміючи, що певні асоціації позитивні вона викликає, особисто запитав дозволу у ректора московського університету, Віктора Садовничого. Він посміхнувся і дозволив використовувати цю абревіатуру, — гордо повідомив Чуйков.
Безкоштовна лавочка закривається
Далі Чуйков поділився, як поставив собі за мету посадити все ж таки студентів за парти і тому ввів повністю бюджетну форму навчання. Щоправда, за його словами, ця лавочка скоро закриється. Цього року фейковий виш набиратиме студентів уже на контракт. Офіційна версія неофіційного ректора — платити будуть ті, хто хоче отримати другу вищу освіту. Чуйков заявив, що дав завдання бухгалтерії розробити формулу нарахування суми оплати за навчання за кожною з 57 спеціальностей.
Далі Чуйков з гордістю розповідає, як під його керівництвом привели до ладу навчальне господарство. Мовляв, після початку бойових дій у Мелітополі зникла практично вся нова сільгосптехніка та автомобілі. Хто ж украв усе це в окупованому Мелітополі, Чуйков, звісно, не уточнив. Очевидно, недружні студенти…
— На даний момент ми відновили наше господарство, у нас близько 11 одиниць техніки працює в полях. Ми маємо, звісно, показники з посівної набагато гірші, ніж могло б нам за хорошого розкладу дістатися. Однак ми робимо все, щоб надолужити згаяне, — заявив Чуйков.
Про наболіле…
Далі Чуйков розійшовся ще більше. За його словами, у нього зараз налагоджено відкритий діалог зі студентами:
— Якщо ви хочете, щоб молодь вам повірила, треба їй ніколи не брехати. От якщо в нас виходить затримка зі стипендією, я йду в аудиторію, а я йду в аудиторію і веду лекції особисто. Намагаюся хоч іноді опадати і послухати думку студентів. І кажу: ставте найгостріші запитання. Це не для камери. Вони завжди говорять про те, що в них, так би мовити, викликає гостру необхідність. Це ситуація з фондом гуртожитку, яка на даний момент, я вам скажу, частково втрачена. Другий момент, із приходом Росії, ми запропонували їм близько 20 молодіжних програм і концепцій. Ми тут провели ярмарок молодіжних проектів. Мені довелося суб'єктивно два з цих проєктів узяти на себе — "юнармія" і "бойове братство", — увійшов у раж Чуйков.
Наполеона викликали?
Далі Чуйков знову вдарився об скріпи. Розповідав про ветеранів, копію газети 1945 року, що зберігається в університеті, і не забув розповісти про власного брата, бізнесмена з Москви, який, з огляду на певні обставини, був вимушений закрити свій магазин, і пішов на фронт добровольцем у якості танкіста. Також Чуйков похвалився, що є нащадком червоних командирів. До слова, зрада, дійсно, у Чуйкова в крові.
Він з гордістю розповів про свого предка, який у Першу світову війну пішов на фронт добровольцем за віру в царя і вітчизну, а повернувся комуністом, керівником місцевого відділення партії. Щоправда, згодом його вбили прості люди, які чомусь не хотіли вступати до колгоспів і розлучатися з приватною власністю. Але це тільки початок. Згадав Чуйков і свого діда, який дійшов до Праги і навіть взяв її. Далі був батько — який, за словами Чуйкова, без блату пройшов шлях від робітника до директора заводу. Чуйкова було не зупинити — ще один його предок вибив поляків із Москви.
Була й прониклива історія про бабусю, яка була звичайною прибиральницею, і з нею не віталися люди… Ну і апогей: історія про більш далекого предка Чуйкова, який був в особистій охороні Наполеона, і навіть врятував життя французькому імператору.
Казка про 12-річного диверсанта і недалекого хлопця з ПТУ
Піймавши хвилю, Чуйков хвалився як попало курсантами, роботою проти диверсантів, які, за словами оскаженілого колаборанта, труїли йому зерно, бруднили мурал, пам'ятники, і робили інші "нехороші речі ці мерзотники":
— Тому що вони не розуміють, що творять. Одного разу ми спіймали 12-річного школяра, який робив ці речі. Один раз спіймали недалекого хлопця з ПТУ, якому дали 2 тисячі гривень і пляшку горілки за те, що він спиляв прапор, — поділився Чуйков.
Далі Чуйков провів екскурсію, і, за муралами "героїв Новоросії", які і без того намозолили очі мелітопольцям, розповів, як рашисти понівечили корпуси мелітопольських університетів радянською символікою, як знімали український прапор на площі, і так далі.
Неруський дух фейкового вишу
На закуску Чуйков розповів рашистським журналістам, як у Мелітополі виникла тема із сирійськими та афганськими студентами. За його словами, після того як було зруйновано Маріуполь (в інтерпретації Чуйкова, "звільнено"), низка афганських студентів, які навчалися в Маріуполі, залишилися без місця навчання. Далі — справа техніки:
— Наразі ми це питання опрацьовуємо, оскільки тут є певна процедура. Через міністерство закордонних справ і держспівробітництво, нам повинні визначити ліміт, цифру прийому та умови їхнього навчання, — повідомив Чуйков.
За його словами, для початку, в окупований Мелітополь мають приїхати 20 студентів за обміном з іранського Алеппо, щоб навчатися в дусі "нових звільнених територій Росії".