Відомий польський оториноларинголог повернув слух українському захисникові (ФОТО)

Відомий польський оториноларинголог Казімєж Нємчик спільно з медиками лікарні Святого Пантелеймона повернули слух українському захиснику, виконавши двобічну тимпано-  та мірингопластику. Про це повідомили на сторінці Першого медичного об’єднання Львова

Це – перша пластична операція на органи слуху такого рівня складності в Першому медоб’єднанні Львова.

«43-річний військовий майже повністю втратив слух після ракетного обстрілу по Сіверську, що на Донеччині. Проконсультувавшись, українсько-польська команда спеціалістів провела реконструкцію пошкодженої барабанної перетинки з фасції — власної тканини пацієнта на обох вухах. Адже лише ціла перетинка передає звуки до слухового нерва та не дає змоги інфекціям поширюватись із зовнішнього слухового ходу до порожнини середнього вуха», — повідомили в лікарні.

Лікарі також відновили ланцюг пошкоджених слухових кісточок та зв’язок з барабанною перетинкою, що також важливо для відновлення слуху.

За словами завідувача відділення отоларингології Адріана Онутчака, зараз пацієнт уже добре чує на одне вухо. Якість слуху другого вуха якісно та динамічно поліпшується щодня.

Лише за один день Кажімєж Нємчик провів 11 консультацій та 4 операції з відновлення цілісності барабанної перетинки для пацієнтів, що постраждали від мінно-вибухових хвиль. Дітей серед них не було.

І вже найближчим часом польський професор повернеться до України для подальшої співпраці та розвитку отохірургії.

Нагадаємо, Казімєж Нємчик — доктор медичних наук, професор, керівник кафедри і клініки оториноларингології Варшавського медичного університету, а також президент Європейського товариства хірургів основи черепа.

Напрямки його діяльності — онкоотоларингологія, а також слухопротезуючі та слуховідновлюючі втручання, включно з кохлеарною імплантацією. Крім цього, професор Нємчик займається реконструкцією лицевого нерва, тканин голови та шиї.

Як повідомлялося раніше, львівські медики врятували життя людині з величезною аневризмою.

Джерело