Як відомо, 18 липня відбулося засідання комісії з найменування/перейменування Южноукраїнської громади. Лідерами назв для перейменування міста Южноукраїнськ є Южноукраїнськ та Гард. Але на думку комісії ці назви в інформаційному просторі давно конкурують між собою.
Тож комісія вирішила знову оголосити збір пропозицій до 8 серпня (включно), щоб з’явився третій альтернативний варіант назви міста (окрім Южноукраїнська та Гарда), і мешканці мали змогу на електронну адресу міської ради запропонувати свою обґрунтовану назву.
Але у жителів виникло багато запитань. Для цього Виконком опублікував на сторінці Facebook відповіді на найактуальніші запитання щодо перейменування міста Южноукраїнська. Навіщо перейменовувати місто?
Відповідно до рішення Національної комісії, місто Южноукраїнськ увійшло в перелік міст, які не відповідають стандартам державної мови та підлягає обов’язковому перейменуванню. При цьому органу місцевого самоврядуванню на це дається термін до 27 грудня 2023 року, в іншому випадку рішення щодо перейменування міста Южноукраїнськ буде прийнято Верховною Радою України.
Чи призведе перейменування міста до паперової тяганини (зміни прописки, установчих документів, перереєстрації транспортного засобу або права власності на майно)?
Читайте також: Що робити южноукраїнцям після перейменування вулиць та міста?
Під час перейменування міста документи, що засвідчують право власності на нерухоме майно, залишаються чинними і їх не потрібно змінювати, окрім випадків, коли ви хочете продати чи подарувати майно тощо. Для цього у виконавчому органі місцевої ради (відділ містобудування та архітектури) можна отримати довідку про перейменування міста і використовувати її при вчиненні нотаріальних дій. Також не передбачена обов’язкова зміна відмітки про реєстрацію місця проживання. Її оновлять під час зміни самого паспорта, прізвища чи фотокартки. У випадку з юридичними особами та фізичними-особами підприємцями зміну відомостей про місцезнаходження потрібно внести (вимога Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»), однак немає чітких термінів, коли це треба зробити.
Чи обов’язкова консультація з громадськістю для ухвалення нових назв?
Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» передбачає необхідність враховувати позицію громадськості.
Чи обов’язково мешканцям долучатися до обговорення?
Жодні нормативно-правові акти не можуть змусити містян брати участь у процесах деколонізації топонімів. Однак активна позиція мешканців дозволить обрати оптимальну назву — ту, яка відображає запити та ціннісні переконання мешканців.
Навіщо перейменовувати топоніми зараз, коли в країні війна?
Росія використовує топоніми як інструмент у просуванні своїх імперських цілей і з метою маркування території як частини «русского міра». Нині наша держава виборює у ворога власну незалежність і території, і це точно не для того, щоб наші села, міста містили культурний код окупантів.
Чи можна не перейменовувати місто?
Ні, не можна. Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» зобов’язує перейменувати топоніми, якщо вони підпадають під дію закону. Предметом громадського обговорення може бути тільки питання вибору нової назви.
У який термін має відбутися перейменування топонімів? Що буде, якщо не дотриматися цих термінів?
Місцева влада має півроку, щоб довести доцільність чинних назв або запропонувати нові. У разі якщо протягом строку, відповідні пропозиції не подані до Верховної Ради України, рішення про перейменування населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам державної мови, приймається Верховною Радою України на підставі рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови.
Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:
- Telegram
- Viber
- YouTube
Читайте також:
- Відповіді на запитання щодо перейменування міста Южноукраїнська
- Аліменти від держави: діти, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, можуть отримати тимчасову державну допомогу
- Вчителів змушують повертати 6500 гривень, виплачені за програмою «єПідтримка»
- Відтепер водії можуть складати практичний іспит необмежену кількість разів: подробиці
- Вагітні жінки в Україні можуть працювати до самих пологів