«Війна Путіна». Естонія про риторику Шольца – війну веде держава Росія, і всі росіяни мають відповідати


"Війна Путіна". Естонія про риторику Шольца – війну веде держава Росія, і всі росіяни мають відповідати

Урмас Рейнсалу (фото — ЕРА)

Говорячи про тотальну російську війну проти України та відповідальність за неї, громадян РФ не можна розглядати окремо від їхнього лідера – диктатора Володимира Путіна. Про це заявив, відповідаючи на запитання ERR про заборону в’їзду росіянам до Естонії та ЄС загалом, міністр закордонних справ країни Урмас Рейнсалу.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Інтерв’юер нагадала, що канцлер Німеччини Олаф Шольц, низка інших політиків і чиновників, називають те, що відбувається, пом’якшено – «війною Путіна», немов це він один хоче знищення України й українців, а росіяни ні до чого.

«Я не згоден з підходом, що ми беремо так званих пересічних громадян Росії та відокремлюємо їх від Путіна. Війну веде РФ як держава. І, без сумніву, російські громадяни через свою пасивність несуть за це моральну відповідальність», – наголосив глава МЗС Естонії.

Рейнсалу заявив, що думка офіційного Таллінна однозначна: Європа має ввести санкції та заборонити в’їзд росіян на свою територію.

Читайте також: МЗС – Заходу: Запитуйте росіян про ставлення до війни в їхніх анкетах на візи

«Наша думка як естонської держави <…> полягає в тому, що російські громадяни у нас не вітаються», – сказав міністр.

Він додав, що збирається переконувати колег, наприклад, у Німеччині, Греції чи Італії «з моральної точки зору»: «Цілком морально неприйнятно, щоб ми дозволяли туристичні поїздки сотням тисяч громадян Росії, тоді як дітей в Україні розривають на шматки ракетами, які створили податки цих громадян РФ».

За його словами, у середині серпня Кабмін обговорюватиме можливість, як юридично закрити в’їзд росіянам через естонський кордон.

  • Також в Естонії заборонять росіянам і білорусам володіти зброєю, а хто її має – позбавлять ліцензії.
  • 8 серпня Рейнсалу заявив, що для керівництва РФ потрібен новий Нюрнберг за геноцид в Україні.
  • Глава МЗС Кулеба закликав ЄС і країни G7 заборонити в’їзд росіян, «поки не навчаться поважати кордони». Він також відповів Шольцу на «війну Путіна» – вбивати їдуть солдати РФ, більшість росіян – підтримують. 

Читайте також: «Відвідування Європи – привілей». В Естонії закликали країни ЄС не видавати туристичні візи росіянам

Джерело