Військові зможуть отримати професію бджоляра на Полтавщині: що відомо

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Суспільне Полтава

Бджільництво може допомогти у реабілітації захисників України, а професія бджоляра стане в нагоді для їхньої перекваліфікації після війни. У планах заснувати на Полтавщині навчально-реабілітаційний центр із бджільництвом.

Про це Українському радіо "Полтава" розповіла голова громадської спілки "Обласне об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

"Психологічна адаптація, відновлення фізичних сил, апітерапія – все це можливо завдяки сучасним технологіям. Також є можливість перекваліфікації ветеранів війни, учасників бойових дій та їхніх сімей на базі Гадяцького аграрного училища", ― розповідає голова громадської спілки "Обласне об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

Провідна професія навчального закладу — бджоляр. Для осіб з інвалідністю є перспектива працювати з "розумними" вуликами, сказала Сенчук.

Вулики для бджіл. Суспільне Черкаси

"Нещодавно ми повернулися з Київської області, де випробовують першу у світі ІТ-пасіку. Завдяки сучасним технологіям бджоляр може не так часто оглядати бджіл. Зроблені «розумні» вулики з поліпропілену. Кожен має сонячну панель, що живить датчики вологості й температури всередині та зовні вулика, а також ваги", ― каже голова громадської спілки "Обласне об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

Сезон медозбору другий рік поспіль відбувається в умовах війни, що вплинуло на кількість зібраного меду.

Другий рік поспіль пасічники збирають менше меду, ніж зазвичай. Світлана Колісніченко з села Маянів, що на Вінниччині — пасічник. Фото: Суспільне

Якщо раніше бджолярі мали постійні місця кочівлі і сміливо виїжджали зі своїми пасіками, то з минулого року вони в цьому обмежені. Тому, що є небезпечні місця і для того, щоб виїхати, потрібні письмові дозволи від багатьох служб, зокрема, поліції, ветеринарної служби, ОВА", ― говорить голова громадської спілки "Обласне об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

Як розповіла Наталія Сенчук, за півтора роки війни пасік в області суттєво не зменшилося. Єдине, чимало пасічників стали на захист України, а також долучилися до волонтерства.

Від початку війни пасік на Полтавщині не зменшилось. Суспільне Черкаси

"Зокрема, на Святі меду зібрали 21 тисячу гривень для закупівлі дронів. Тим військовим підрозділам, в яких служать наші спілчани-пасічники, постійно передаємо мед та інші продукти бджільництва. Наприклад, прополісне масло допомагає при обмороженнях, лікує потріскану шкіру, ангіни, риніти, герпес, опіки. А мед з меленим імбиром та часником — прекрасний профілактичний засіб від простудних захворювань" ― каже голова громадської спілки "Обласне об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

Більше слухайте в інтерв’ю Українському радіо "Полтава".

Новости Украины