Виконують план — у Мелітополі окупанти заарештовують людей за доносами

Выполняют план - в Мелитополе оккупанты арестовывают людей по доносам

Рашисти продовжують впроваджувати систему доносів для реалізації політики терору на тимчасово окупованих територіях. Кожен мешканець Мелітополя може стати жертвою репресій з подачі сусіда, товариша по службі чи випадкового знайомого.

Наразі окупаційній адміністрації Запоріжжя та Херсонщини необхідно виконати план із затримання українців, щоб "приборкати партизанський рух". У такий спосіб росіяни заохочують українців доносити на сусідів через анонімні чат-боти, або ж за винагороду у відділеннях каральних органів, повідомляє Центр національного спротиву.

Доноси "легітимізують" терор в очах окупантів, адже дають підстави затримувати українців і відправляти їх у підвал. Надалі кати вже не розбираються, співпрацювала людина з Силами оборони чи ні. Родичам затриманих зазвичай навіть не повідомляють ані причини затримання, ані де вона утримується.

У ЦНС зазначають, що всі імена інформаторів окупантів стають відомими, навіть анонімні. Наприклад, активісти "Кібер спротиву" викрили мешканку Мелітополя, яка створила "анонімний" канал для збору інформації про мешканців міста.

Джерело

Новости Украины