Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру ще двом зрадникам із Мелітопольського району, які обіймають "посади" в органах окупаційної влади. За зраду Батьківщини зрадникам загрожує позбавлення волі строком від 12 до 15 років.
Співробітники Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще двох зрадників, які добровільно пішли на співпрацю з ворогом на тимчасово окупованих територіях.
1 червня 2023 року було оголошено підозру в державній зраді Кирилову Євгену Володимировичу, жителю с. Чорноземне Якимівської області. Чорноземне Якимівської селищної територіальної громади Мелітопольського району. З метою підтримання окупаційного режиму російської федерації, встановленого збройними формуваннями РФ, зрадник добровільно обійняв посаду старости т. зв. "Чорноземненської сільської ради Якимівської військово-цивільної адміністрації".
Його діяльність була пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, зокрема:
- загальна організація роботи та управління цією окупаційною адміністрацією, її структурними підрозділами,
- винесення і затвердження рішень, владних розпоряджень від імені адміністрації, обов'язкових до виконання,
- призначення на посади та звільнення з посад, розпорядження коштами та майном окупаційної адміністрації.
Також 1 червня було оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 111-1 КК України мешканці с. Таврійське Якимівської селищної ради. Таврійське Якимівської селищної територіальної громади Мелітопольського району Андрющенко (Мельник) Надії Євгенівні. Зрадниця з метою підтримання окупаційного режиму російської федерації, встановленого збройними формуваннями рф, добровільно обійняла посаду старости т. зв. "Таврійської сільської ради Якимівської військово-цивільної адміністрації".
Її діяльність на своїй посаді була пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій окупаційної влади, зокрема:
- загальна організація роботи та управління цією окупаційною адміністрацією, її структурними підрозділами,
- винесення і затвердження рішень, владних розпоряджень від імені адміністрації, обов'язкових до виконання,
- розпорядження коштами та майном окупаційної адміністрації, обов'язкових до виконання,
- призначення на посади та звільнення з посад.
На своїх "посадах" зрадники всіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів. Вони свідомо сприяють окупантам в управлінні захопленими об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності.
Також вони брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Слідчі СБУ заочно повідомили всім фігурантам про підозри за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). За зраду Батьківщини зрадникам загрожує позбавлення волі від 12 до 15 років з або без конфіскації майна.
Викриття зловмисників здійснювалися під процесуальним керівництвом Запорізької обласної прокуратури.
Нагадаємо, Служба безпеки України повідомила про підозру черговому "перевертню" в погонах підполковнику Чебурахіну О.М., який зрадив Україну і перейшов на бік ворога. Він один із колишніх керівників міліції в Запорізькій області. Персонаж відомий тим, що він був ставлеником генерала-втікача Володимира Серби і разом із шефом займався кришуванням наркоторгівлі та рекету.