За інформацією: Суспільне Кропивницький.
На Кіровоградщині СБУ та Нацполіція затримали голову районної МСЕК. Суспільне Кропивницький
На Кіровоградщині Служба безпеки України спільно з Національною поліцією затримали голову міжрайонного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). Її підозрюють у вимаганні хабаря в паралізованого військовослужбовця.
Про це Суспільному розповіла речниця управління СБУ в регіоні Юлія Ткач.
"За даними слідства, очільниця районного МСЕК вимагала дві тисячі доларів США у паралізованого військового ЗСУ за пожиттєве встановлення йому другої групи інвалідності. Чоловік отримав тяжке поранення у ході боїв за Часів Яр навесні 2023 року. Тоді уламки російської керованої авіабомби поранили військового, після чого ліву сторону його тіла паралізувало".
Довідка військового про інвалідність, за яку очільниця районного МСЕК, зі слів речниці СБУ, вимагала гроші. СБУ
Затримали очільницю МСЕК під час отримування всієї суми хабаря, сказала речниця СБУ.
За даними речниці поліції області Віталіни Бевзенко, жінці повідомили про підозру за частиною першою статті 368 Кримінального кодексу України "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". Санкція статті передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Вирішується питання щодо обрання їй запобіжного заходу. За даними джерела в правоохоронних органах, підозрювана — керівниця Олександрійської міжрайонної МСЕК. На офіційному сайті Олександрійської міської ради є інформація, що комісію з січня 2024 року очолює Ірина Корнілова. Вона 1970 року народження. Обрана на виборах депутатів місцевих рад 25 жовтня 2020 року від Кіровоградської територіальної організації політичної партії "Європейська Солідарність" у територіальному виборчому окрузі № 3.
Ірина Корнілова склала повноваження депутата 13 вересня 2024 року, про це Суспільному сказав керівник обласного осередку політичної партії ”Європейська Солідарність” Сергій Коваленко.
"13 вересня, відповідно до поданої заяви, її позбавили депутатських повноважень. 15 вересня ухвалили рішення про виключення з лав партії".
Суспільне зателефонувало керівниці МСЕК, за номерами, які має редакція. Телефон вимкнений. Востаннє дзвінок був о 20:00. Суспільне озвучить позицію підозрюваної, як тільки зможе з нею поспілкуватись.
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Що відомо про МСЕК в Україні та її ліквідацію
- Функції МСЕК в Україні — встановлення групи інвалідності й відсотку втрати працездатності, а також визначення потреби в реабілітації інвалідів, їхнього протезування й отримання спецтранспорту. Від групи інвалідності залежать пільги, пенсія та дозвіл на роботу або службу.
- У жовтні працівники ДБР заявили про викриття керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи та її сина Олександра на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли тільки готівкою майже 6 мільйонів доларів США.
- Також у жовтні Офіс Генерального прокурора розпочав службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Перевіряли центральний апарат, регіональні й спецпрокуратури. Знайшли прокуратури з високим відсотком прокурорів з інвалідністю. Це Черкаська й Хмельницька обласні прокуратури.
- 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО, де йшлося розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців й створення цифровізованої системи для оформлення інвалідності.
- 29 жовтня Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. Згідно з ним, учасники комісії та пацієнти можуть проходити МСЕК онлайн, а результати її записуватимуть до електронної системи охорони здоров’я.
- 4 листопада Кабінет міністрів подав у Верховну раду законопроєкт про ліквідацію МСЕК.