За інформацією: Суспільне Чернігів.
Водій автобуса за кермом у Чернігові. Суспільне Чернігів
З 1 серпня у Чернігові водіям громадського транспорту міста планують встановити офіційну заробітну плату у розмірі не менш ніж 15 тисяч гривень. Цей пункт пропонують внести у програму розвитку громадського транспорту Чернігова, а саме питання розглянути на сесії міськради.
Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако на погоджувальній раді 5 липня.
"Ми пропонуємо правку до програми й зафіксувати мінімальну офіційну заробітну плату по підприємству, яке займається перевезенням в місті Чернігова на рівні 15 тисяч гривень. Там, де менше ніж 15 тисяч гривень, підприємства не будуть претендувати на компенсацію з міського бюджету за кілометр на міських маршрутах. Ми розуміємо, що зараз середня реальна зарплата водіїв — 17-18 тисяч, у тролейбусному управлінню — 23 тисячі. По документах ми зараз бачимо, що із чотирьох підприємств мінімум два платить вісім тисяч з чимось. Зрозуміло, що водії за таку суму не працюють і йде доплата неофіційна, а місто не доотримує це у вигляді податків", — сказав Ломако.Читати ще
Читати ще Компенсації за громадські перевезення у Чернігові: на які суми розраховують окремі приватні перевізники
За словами директора однієї з компаній-перевізників "Пассервіс Люкс" Володимира Козиря, мінімальна офіційна зарплата у водіїв не менше ніж 15 тисяч гривень — це "нормальна вимога"
"15 тисяч, я думаю, що це нормальна заробітна плата. Водії таку зарплату напрацьовують. Нічого страшного немає. Я так розумію, якщо у перевізника буде середня заробітна плата у водіїв менше ніж 15 тисяч, то перевізник не буде претендувати на компенсацію і йому нічого не дадуть і все".
Також ще одним фактором збільшення розміру офіційної зарплати є те, що для отримання статусу критичної інфраструктури треба виконати п’ять критеріїв, одним з яких є рівень середньої заробітної плати не менше 12 300 гривень.
Про це Суспільному розповів начальник міського управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку Олександр Рижий.
"Провівши аналіз та отримавши звіти з податкової, ми бачимо, що деякі перевізники офіційно сплачують мінімальну заробітну плату. Цією правкою ми збільшимо оподаткування у місті, і якщо ми їм компенсуємо різницю, то ми й висуваємо вимоги, щоб мінімальна заробітна плата водія була 15 тисяч гривень".
За словами Рижого, ці зміни йдуть на користь і самим водіям, адже будуть більші відрахування і розмір пенсії.
Також начальник управління зазначив, що збільшення мінімальної зарплати для водіїв ніяк не вплине на розмір фінансування програми щодо компенсацій перевізникам за надані послуги.