У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону за сфабрикованою ФСБ справою судять Дмитра Голубєва, волонтера із Запоріжжя, який доставляв гуманітарну допомогу в окупований Мелітополь.
Чоловік був викрадений 11 серпня 2022 року російськими силовиками і депортований до Криму, а далі — до Росії. ФСБ звинувачує Голубєва в підготовці теракту — підриві адміністративних будівель. Чоловіка звинувачують у підриві будівлі МРЕВ ДІБДР у Мелітополі та підготовці теракту біля будівлі Військово-цивільної адміністрації Запорізької області. Голубєву висунуто обвинувачення за трьома статтями: ст. 205.3 КК РФ ("Навчання терористичній діяльності"), 361 КК РФ ("Акт міжнародного тероризму"), 30 і 361 КК РФ ("Приготування до вчинення теракту"). Як повідомили орко ЗМІ, під час засідання підсудний визнав свою провину частково.
"Так, частково визнаю", — його відповідь на відповідне запитання судді.
За словами Голубєва, він згоден із фактичними обставинами, але не з кваліфікацією, оскільки "захищав свою країну". Під час "слідства" за сфабрикованою ФСБ справою вказують, що в період із лютого до серпня минулого року Голубєва, який перебував у Запоріжжі, нібито завербував один зі співробітників головного управління розвідки міноборони України.
— Пізніше він нібито навчив його виготовлення саморобних вибухових пристроїв. А волонтер, отримавши компоненти для виготовлення вибухівки, привіз їх до Мелітополя і зробив із них три вибухові пристрої, — відзвітували окупанти.
Згідно з даними обвинувального висновку, українець отримував від співробітника військової розвідки України вказівки щодо того, де необхідно влаштувати теракти: вибухи на ділянці дороги, у будівлях МРЕВ та ВЦА Запорізької області, що розташовані в Мелітополі.
За версією окупантів, 8 серпня 2022 року минулоріч підсудний нібито помістив вибухівку на паркані неподалік того місця, де проходив маршрут прямування співробітників адміністрації. Крім того, 10 серпня чоловік встановив вибухівку з таймером біля головного входу у відділення №2 МРЕВ ДІБДР ГУВС Росії по Запорізькій області. Від вибуху постраждав фасад, а також внутрішня частина будівлі. За версією "слідства", третій вибух підсудний хотів влаштувати також у серпні. Вибухівку він нібито планував підкинути до будівлі адміністрації, але не зробив цього, оскільки фейкові поліцаї вийшли на його схованку з вибухівкою.
Голубєв народився в Запоріжжі 1972 року. Закінчив місцевий будівельний технікум за спеціальністю водій-механік. В армії не служив. Займався приватними перевезеннями. У нього двоє неповнолітніх дітей. Дружина Голубєва стверджує, що чоловік вів звичайне життя, працював таксистом, дбав про сім'ю. Крім того, має проблеми зі здоров'ям — він потребує заміни тазостегнового суглоба.
Нагадаємо, у Ростові-на-Дону судять ще п'ятьох жителів Мелітополя, звинувачених у створенні терористичного підпілля. Серед них однофамілець Дмитра Голубєва — Андрій, а також Ігор Горлов, Володимир Зуєв, Олександр Жуков і Юрій Петров.
Також за свою активну громадянську позицію і патріотизм 9 січня в полон потрапила 34-річна Маргарита Харенко, в казематах окупантів вона вже п'ятий місяць. Згідно з озвученими даними, дівчину затримали представники ЗС рф під час "міжнародного збройного конфлікту на території України". Як і в інших несправедливо засуджених мелітопольців, військові рф знайшли в Маргарити вдома військову форму ЗСУ, сертифікат про проходження курсів снайпера (тільки теорія без практики) у Запоріжжі та українську символіку. Також окупанти вилучили два телефони та ноутбук. Слідчі повісили на неї 40 підривів військових об'єктів в окупованому місті, за що їй загрожує 15 років позбавлення волі. Наразі мешканку Мелітополя скеровано для тримання до ІТТ ВП № 3 у смт Якимівка, де вона пробуде до суду. Подальша доля дівчини поки, на жаль, невідома.