За інформацією: Суспільне Полтава.
Суспільне Полтава
У селі Біологічне, що в Полтавській громаді каналізаційні стоки кілька років течуть у місцеву річку. Це тому, що забиті колодязі і водовідведення не відбувається. Про це Суспільному розповів житель села Володимир Пойдьом.
"Вся біда, що оце колодязь на садибі Павлюків, останній і через нього вона біжить. Повинно бігти з оцього колодязя і он до повороту. І там під 90 градусів поворот до п’ятиповерхівки. А там забито і воно знайшло сюди нижче місце і вибігає. Він повен, колодязь, як відкриєте, він повен", — каже житель села Біологічне Полтавської громади Володимир Пойдьом.
Нині вода з каналізації кілька років впадає у річку поряд, розповідає місцевий житель.
Каналізація в селі Біологічне тече у річку. Суспільне Полтава
"Оце біжить в річку Полузір’я, притока Говтви і туди далі у Ворсклу. Люди роз’їхались по роботах і мало користуються. А ввечері і вранці тут дзюрчить, наполовину більше. Це струмок, а ввечері річка. Це зараз, що воно якось вітер, а як тиха погода, то тут не пройдеш. Тут жах, воняє, не те слово", — говорить житель села Біологічне Полтавської громади Володимир Пойдьом.
Прочищають каналізацію у селі Біологічне комунальники майже щотижня, розповів Суспільному керівник житлово-комунального підприємства Олексій Потебня.
"Нема такого тижня, щоб ми не пробивали в селі Біологічне. Там у нас знаходиться самотічної каналізації 4,3 кілометра, 63 люки. Стільки всяких твердих побутових відходів викидають в каналізацію, неможливо за цим встежити. Вони там накопичуються і в нас аварійні ситуації виникають щотижня. Навіть сьогодні поїхали", — каже директор житлово-комунального підприємства «Мрія» Олексій Потебня.
Цим струмком каналізаційні стоки течуть до річки. Суспільне Полтава
"Чистять тоді, коли вже відкриваються люки каналізацій і воно вилазить звідти і по вулицях собі тече, як хоче. Я вважаю, що справедливим буде, якщо ми відмовимось сплачувати 50 з «гаком» гривень за водопостачання і водовідведення, за відсутність, я вважаю, що водовідведення у нас просто відсутнє. І сплачувати будемо лише тоді, коли нам будуть надаватися ці послуги", — говорить жителька села Біологічне Полтавської громади Діана Качур.
Як повідомив Суспільному Олексій Потебня, вирішити проблему з водовідведенням, зокрема, у селі Біологічне, зможуть лише після реконструкції очисних споруд.
"Зараз ми ставимо питання про те, щоб включили в план на наступний рік. Щоб цього року ми зробили обстеження, зробили проєктно-кошторисну документацію і на наступний рік включили в план реконструкцію очисних споруд. Каналізація збудована на початку, я знаходив документи 1953 рік, каналізація виконана неякісно, з малими нахилами", — каже директор житлово-комунального підприємства «Мрія» Олексій Потебня.