За інформацією: Суспільне Полтава.
Кімната, у якій проживає родина Старик. Суспільне Полтава
"Місто вже зруйноване. У кожній квартирі або вікна або двері (вибиті – ред.). В цілому кожна квартира пошкоджена. А ваша? Вікна всі повилітали", — продовжив переселенець Володимир Старик.
До нового місця почали звикати, каже жінка. Із собою родина привезла із Селидового і домашніх тварин.
"Ми не могли їх лишити, бо це члени нашої сім’ї. Двоє котів у нас. Нам пропонували вибір. Ми могли виїхали у будь-яку область України, але нам порадили сюди, бо тут гуртожиток сімейного типу – мами з дітками. І природа чудова. І всі умови тут є, новий, після ремонту гуртожиток, меблі всі є, ліжка, шафи, атмосфера нова. Тобто умови були найбільш сприятливі для дітей", — додала переселенка Катерина Старик.
Коридор гуртожитку аграрного ліцею, де живуть переселенці. Суспільне Полтава
Загалом у гуртожитку аграрного ліцею проживає маже 1,5 сотні переселенців. 128 із них – евакуйовані у серпні 2024-го із Покровського напрямку. Аби діти могли навчатися, у гуртожитку є цілодобовий доступ до Wi-Fi та кімната, де можна готуватись до занять.
"Також у нас на першому поверсі є пральна кімната із сушильними машинами і пральними. І є також кімната для індивідуальних занять, коли до нас приїжджають юристи чи психологи", — повідомила комендантка гуртожитка Лариса Луб’янецька.
Катерина Старик, переселенка із Покровського напрямку. Суспільне Полтава
Марія Старик із братом навчаються дистанційно. До уроків під’єднуються зі своєї кімнати.
"Учнів менше стало. Хто за кордон, хтось поїхав з міста у інші міста. Спочатку було все нормально, терпимо, але потім через деякий час стало дуже тривожно. Іноді було дуже страшно. Тут добре, тут друзі є. Багато друзів тут, але додому все одно хочеться", — продовжила переселенка Марія Старик.
Читати ще
Читати ще
У Полтаві встановлять меморіальні дошки трьом полеглим військовим
Читати ще
Протитанкові «їжаки» та інше демонтоване майно передадуть з Полтави до Херсону