Втекли на захід і ховаються: військком розповів про покарання «ухилянтам»-переселенцям

Від початку російського вторгнення 24 лютого, з територій бойових дій на захід України від війни переїхали тисячі українців. Серед них і чоловіки, які підлягають мобілізації. Чимало з них досі не стали на облік до військкоматів. Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів начальник Львівського обласного центра комплектування (в недалекому минулому – військкомату) полковник Олександр Тіщенко.

Військком зазначив, що на всіх військовозобов’язаних поширюється обов’язок дотримання Правил військового обліку, в яких вказано, що в разі зміні місця проживання військовозобов’язані та резервісти повинні повідомити про такі обставини та стати на військовий облік.

«В ідеалі військовозобов’язані чоловіки та жінки мали б спершу прийти у свій ТЦК та знятись з обліку і вже потім ставати на облік за новим місцем проживання. Однак, під час обстрілів і окупації частини території  це було зробити неможливо. Враховуючи ці обставини, військовозобов’язаним було дозволено ставати на військовий облік за новим місцем проживання із подальшим зняттям із військового обліку за попереднім місцем реєстрації. На превеликий жаль, дехто вирішив таким чином сховатись від територіальних центрів, тим самим порушуючи закон», — сказав Олександр Тищенко.

Тіщенко зазначив, що порушення Правил військового обліку тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Повторне ж порушення вартуватиме порушнику від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів громадян. В грошовому еквіваленті – це від 510-850 грн за перше порушення та від 850 до 1700 гривень за повторне порушення.

Як повідомлялося раніше, в Україні хочуть обмежити термін служби мобілізованим

Джерело