Білий дім, Вашингтон, США. Getty Images
Тривожно велика кількість російської зброї оснащена електронними компонентами, виробленими компаніями США та країн-союзників, і цей потік деталей, які використовуються для ведення війни в Україні, треба зупинити.
Про це заявив заступник радника Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Даліп Сінгх, повідомляє Bloomberg.
"Відсоток російської бойової зброї з компонентами під маркою США або союзників є тривожно та неприйнятно високим. Використовуйте свій потенціал і ресурси, знайте своїх клієнтів, знайте їхніх клієнтів і кінцевих користувачів. Переконайтеся, що американські фірми не є мимовільними гвинтиками в російському арсеналі автократії", — сказав він.
Агентство зазначає, що США та їхні союзники намагаються зупинити потік деталей до Росії. Експортний контроль, який спрямований на переміщення товарів, а не фінансові операції, було важко забезпечити, оскільки виробники не мають великих внутрішніх відділів контролю, які з'явилися в банківському секторі за останні два десятиліття санкційної політики Штатів.
"Після (теракту, — ред.) 11 вересня 2001 року знадобилися десятиліття, щоб побудувати архітектуру фінансових санкцій. Ми повинні зробити це з надвисокою швидкістю для технологічних компаній та виробників товарів", — сказав Сінгх.
Сінгх, який відіграв важливу роль у запровадженні першого раунду економічних обмежень проти Росії в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну, сказав, що його коментарі були "терміновим закликом до корпоративної відповідальності".
У червні 2023 року видання Politiko з посиланням на координатора із питань санкцій у Державному департаменті США Джима О'Браєна повідомило, що західний експорт ключових мікрочипів та електроніки, які потрібні Росії для ведення війни, повернувся до рівня до вторгнення Україну.
У квітні 2024 проєкт "Схеми" з посиланням на дані розвідки повідомив, що у російських винищувачих типу Су масово використовується імпортна електроніка, зокрема деталі американського та японського виробництва.