У Байдена визнали, що занадто багато західних товарів все ще потрапляють до РФ

Білий дім, Вашингтон, США. Getty Images

Тривожно велика кількість російської зброї оснащена електронними компонентами, виробленими компаніями США та країн-союзників, і цей потік деталей, які використовуються для ведення війни в Україні, треба зупинити.

Про це заявив заступник радника Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Даліп Сінгх, повідомляє Bloomberg.

"Відсоток російської бойової зброї з компонентами під маркою США або союзників є тривожно та неприйнятно високим. Використовуйте свій потенціал і ресурси, знайте своїх клієнтів, знайте їхніх клієнтів і кінцевих користувачів. Переконайтеся, що американські фірми не є мимовільними гвинтиками в російському арсеналі автократії", — сказав він.

Агентство зазначає, що США та їхні союзники намагаються зупинити потік деталей до Росії. Експортний контроль, який спрямований на переміщення товарів, а не фінансові операції, було важко забезпечити, оскільки виробники не мають великих внутрішніх відділів контролю, які з'явилися в банківському секторі за останні два десятиліття санкційної політики Штатів.

"Після (теракту, — ред.) 11 вересня 2001 року знадобилися десятиліття, щоб побудувати архітектуру фінансових санкцій. Ми повинні зробити це з надвисокою швидкістю для технологічних компаній та виробників товарів", — сказав Сінгх.

Сінгх, який відіграв важливу роль у запровадженні першого раунду економічних обмежень проти Росії в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну, сказав, що його коментарі були "терміновим закликом до корпоративної відповідальності".

У червні 2023 року видання Politiko з посиланням на координатора із питань санкцій у Державному департаменті США Джима О'Браєна повідомило, що західний експорт ключових мікрочипів та електроніки, які потрібні Росії для ведення війни, повернувся до рівня до вторгнення Україну.

У квітні 2024 проєкт "Схеми" з посиланням на дані розвідки повідомив, що у російських винищувачих типу Су масово використовується імпортна електроніка, зокрема деталі американського та японського виробництва.

Новости Украины