У Балицького вийшло: в РФ відзначили швидкі темпи спаювання населення в Мелітополі

У Балицкого получилось: в РФ отметили быстрые темпы спаивания населения в Мелитополе

фото РІА Південь

Псевдогубернатор окупованої частини Запорізької області Євген Балицький активно розвиває не стільки регіон, скільки алкогольну галузь — і це вже помічають у Росії.

Як повідомляла РІА Південь, у Мелітополі за участю його родини відкривається мережа алкомаркетів. Поки регіон страждає від розрухи та зубожіння, в РФ фіксують стрімке зростання споживання пива на окупованих територіях. За даними російських дослідників, захоплені регіони України забезпечують вже 2–3% від загального обсягу продажів пива в країні — і ця частка продовжує зростати:

— Додавання нових територій значно впливає на окремих виробників. Наприклад, темпи зростання продажів «Балтики» в натуральному вираженні склали 11%, а з урахуванням нових регіонів — 18%, — заявляє Костянтин Локтєв, виконавчий директор російської дослідницької компанії «Нілсен». Незважаючи на уявну скромну частку, мова йде про сотні мільйонів рублів.

Саме тому виробники поспішають зайняти позиції на «нових» ринках — фактично мова йде про цілеспрямоване освоєння споживачів, яких простіше утримувати через залежність, ніж через розвиток. Експерти визнають, що ці відсотки цілком відповідають дійсності. Після початку окупації Мелітополь заполонили наливайки — дрібні точки продажу міцного алкоголю і пива.

Причому місцеві жителі скаржаться на дивний ефект від напоїв, що продаються в таких точках. На цьому тлі внесок гауляйтера Балицького в російську пивну статистику цілком можна відзначити нагородою — хоча б фірмовим кухлем від «Балтики». Його внесок очевидний, враховуючи те, що на одному з сімейних підприємств Балицького в Мелітополі відкрилась лінія по розливу водки. 

З історії питання

 Формула «хліба, видовищ і горілки» десятиліттями застосовується в різних авторитарних і колоніальних системах. У Російській імперії держава заробляла на спаюванні селян через відкупну систему. У радянський період, особливо в епоху застою, алкоголь став неофіційною валютою соціального підпорядкування.

У нацистській Німеччині аналогічні методи застосовувалися щодо окупованих територій: місцеве населення утримували під контролем через деградацію, споювання і руйнування суспільних структур. 

Джерело

Новости Украины