У братській могилі на Харківщині знайшли тіло кіборга

Юрій Шкабура перестав виходити на зв'язок у квітні.

Тіло кіборга Юрія Шкабури знайшли через сім місяців після зникнення. Росіяни скинули його разом із побратимами до братської могили неподалік Борової.

З квітня Юрій Шабура не виходив на зв’язок, але його дружина Наталя сподівалася, що він живий. Після деокупації більшої частини харківської області неподалік Борової була знайдена братська могила, у яку росіяни скинули 22 тіла українських військовослужбовців, зокрема і Юрія Шкабури. Кіборг загинув разом із побратимами 90-го батальйону 81-ї аеромобільної бригади ЗСУ у квітні 2022 року на Харківщині.

«Я весь цей час жила лише надією, що знайду, поверну живим додому, передивлялась всі канали з полоненими і вірила, що він живий…А він весь цей час лежав в братській могилі…І якби не його побратим Сергій, не знаю,чи побачила б я свого чоловіка взагалі», — повідомила Наталя Шкабура.

Відомо, що у Юрія викрали жетон, зняли взуття, він був поранений у спину, рука зламана. найближчим часом тіло кіборга привезуть додому.

Юрій Шкабура пішов захищати Україну добровольцем у 2014 році, був у Донецькому аеропорті, звідти потрапив у полон, пізніше був обміняний. Але і в 2017 році згадував, що війна його не відпустила. 

«Я ще досі не повернувся. Я ще досі не сплю по ночам», – розповідав демобілізований Юрій Шкабура з позивним «Сталкер».

У 2022 році він знову став добровольцем. У героя залишилися дружина, діти, онуки.

Нагадаємо, наприкінці жовтня на території дитячого табору у селі Копанки Борівської громади була знайдена катівня, а також братська могила, де були поховані не тільки військові, а й цивільні. Про місце масового поховання в поліцію повідомили місцеві жителі. За їхніми словами, російські військові збирали тіла загиблих по всьому району, а 13 квітня привезли їх на двох вантажівках до Копанки, вирили екскаватором яму до трьох метрів та скинули їх туди. Після цього братську могилу зрівняли з землею танками.

На Великдень люди змогли встановити на могилі три хрести, позначивши периметр поховання.

Джерело