У Брюсселі анонсували новий пакет санкцій проти РФ: що у переліку

В Брюсселе анонсировали новый пакет санкций против РФ: что в списке

Садось говорить, що деякі країни хочуть скоротити список осіб, які підпадають під санкції.

Новий пакет санкцій ЄС проти Росії за її агресію проти України може буде ухвалено вже цієї п'ятниці, 9 грудня. До пакету включено низку пропозицій, представлених Польщею за підтримки Естонії, Литви та Латвії.

Про це заявив на конференції у Брюсселі постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садось.

"Ми суттєво розширюємо список так званих товарів подвійного призначення. Ми розширюємо список осіб, які працюють на російську військову машину. Ми запроваджуємо заборону на інвестиції у гірничодобувну промисловість Росії. Ми додаємо до списків санкцій майже 200 осіб і організацій, у тому числі причетних до огидної практики викрадення та перевезення українських дітей; причетних до викрадень українського зерна", — заявив Анджей Садось.

Він також наголосив, що кожен наступний пакет санкцій ЄС проти Росії адаптується до поточної ситуації, адже російська сторона намагається обійти санкції і підлаштуватися під чинний режим обмежень.

"Звичайно, ми перешкоджаємо цьому, серед іншого, додаючи до санкційних списків товари цивільного сектору, які потенційно можуть бути використані у військових діях Росії", – пояснив Садось.

Дипломат зазначив, що дев'ятий пакет санкцій ЄС, запроваджених проти Росії міститиме додаткові положення про заборону експорту продукції авіаційної промисловості до Росії. Зокрема, йдеться про двигуни безпілотників.

Анджей Садось звернув увагу на спроби деяких держав-членів вилучити зі списків санкцій певних осіб чи організацій, проти яких було зібрано докази, що вони працюють на російські військові зусилля.

Наразі ще триває робота на санкційним пакетом. 

Джерело: https://tsn.ua

Джерело

Новости Украины