У Чернігові запропонували назви для перших десяти вулиць, які збираються перейменувати

Вулицю Генерала Бєлова можуть перейменувати на  Комунальників, а 1-го Травня на 1-шу окрему танкову Сіверську бригаду. У Чернігові розпочали публічний процес обговорення перейменування вулиць. В першій черзі на зміну десять назв.

 

Круглий стіл із обговорення відбувся 27 травня в Управлінні культури та туризму, серед присутніх — історики, представники громадськості та військові. Позбавлення від російських і залишків радянських назв і символів у публічному просторі цілком очікувано набуло обертів на рівні громад після повномасштабного російського вторгнення.

 

У квітні цього року на базі Управління культури та туризму була створена робоча група, серед членів якої історики, військові, активісти, які всі разом і працювали, збираючись щотижня. Вони аналізували об'єкти топоніміки міста, а також за яким принципом їх перейменовувати. Всього нарахували 148 таких вулиць.

 

Перші десять найменувань, які запропонували обговорити під час цього круглого столу, стосуються воєнних дій на території нашої області в лютому-березні 2022 року.

 

Зокрема, ті, які співзвучні окремим бригадам, їх назви запропоновані для найменування вулиць після того, як робоча група звернулася офіційно до ОК “Північ” та генерала Віктора Ніколюка  і запропонувала їм визначити самостійно військові частини, які внесли вагомий вклад у захист Чернігова і мають бути першочергово вписані як назви вулиць.

 

10 вулиць, які пропонують перейменувати:

 

1. вул. Генерала Бєлова — вул. Комунальників

2. вул. 77-ї Гвардійської дивізії — 58-ма окрема мотопіхотна бригада ім. гетьмана Івана Виговського 

3. вул. Брестська — вул. Героя України Максима Білоконя

4. вул. Гомельська — вул. Медиків

5. вул. 1-го Травня — вул. 1-ої окремої танкової Сіверської бригади

6. вул. Костромська — вул. Героя України Віктора Орленка

7. вул. Курська  — вул. Героя України Олексія Синюка 

8. вул. Московська  — вул. Героїв Маріуполя

9. вул. Рокоссовського — проспект Левка Лук'яненко

10. вул. Пухова — вул. 119-ї окремої бригади територіальної оборони

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У СНОВСЬКУ В РАМКАХ ДЕКОЛОНІЗАЦІЇ ЗМІНЯТЬ НАЗВИ МАЙЖЕ 40 ВУЛИЦЬ ТА ПРОВУЛКІВ

 

Під час круглого столу присутні висловили свої думки та пропозиції стосовно запропонованих назв та подальшої роботи. Все це буде враховано під час наступних зібрань робочої групи. За словами начальника Управління культури та туризму, майбутні обговорення можуть перенести в онлайн-режим, зважаючи на небезпеку, яка зберігається на території України.

 

Ті, хто не мав змоги долучитися до цього обговорення, але їм є що сказати, можуть надсилати свої пропозиції та зауваження на електронну адресу Управління культури та туризму: 

 

[email protected]

 

Робоча група, яка й надалі працюватиме над перейменуванням вулиць, є дорадчим органом і вона тільки може рекомендувати, які нові назви присвоїти вулицям, провулкам, проспектам, обговоривши це попередньо із громадськістю. Остаточне рішення прийматимуть депутати Чернігівської міської ради на засіданні сесії.

 

Джерело — пресслужба Чернігівської міської ради.

 

Фото — ілюстративне.

 

Источник