У чому різниця між дебетовими та кредитними картками?

Банківська картка є практично у кожного українця. Ми звикли розраховуватися ними і все рідше використовуємо готівку. Це і комфортніше, і безпечніше, і гігієнічніше.

 

Але пластикові картки – це не просто зручний платіжний інструмент, з ними можна не тільки витрачати, а й одночасно примножувати ваші кошти або тимчасово користуватися коштами банку.

 

Сьогодні поговоримо про відмінності та особливості, які мають кредитна та дебетова картка, та за якими критеріями їх обирати.

 

Чим відрізняються кредитна та дебетова картка?

 

Звичайно, кредитні та дебетові картки мають дуже багато спільного – ними ви можете оплачувати будь-які платежі та здійснювати будь-які покупки в Інтернеті або магазинах, ви можете їх поповнювати або знімати з них кошти. Усе схоже, але є принципова відмінність:

 

— на дебетовій картці ви зберігаєте власні кошти, це можуть бути цільові виплати, як то зарплата чи пенсія, або кошти, які ви самостійно вносите на картку.

— з кредитною карткою ви можете витрачати не лише свої кошти, а й позичати у банку певну суму на певний період.

 

Серед дебетових карток варто виділити картки, які передбачають нарахування відсотків на залишок власних коштів. Такі ощадні картки є протилежністю кредитних, адже тут не ви користуєтеся грошима під відсоток, а навпаки – отримуєте пасивний дохід з власних коштів. Іншими словами, кредитка – це ваші додаткові гроші, а картка для заощаджень – це ваш додатковий дохід.

 

Картка з нарахуванням відсотків

 

Дедалі більше банків почали пропонувати своїм клієнтам ощадні картки, за якими виплачуються відсотки на залишок по картці – гнучкий інструмент накопичення коштів та гарна альтернатива депозиту. Такі картки мають ряд плюсів у порівнянні не лише зі звичайними платіжними картками, де очевидна перевага – це відсотки на залишок. Ощадні картки виграють і на фоні депозитів у двох ключових пунктах:

 

1. Можливість забрати усі кошти в будь-який момент. Гроші з депозиту ви можете забрати тільки після завершення вкладу. Звичайно, є вклади з достроковим розірванням або вклади на вимогу, але дохідність у них вже значно нижча. А-от гроші на картці доступні вам у будь-яку хвилину. Витрачайте або знімайте хоч усю суму – без жодних обмежень, штрафів або просто додаткових дій.

 

2. Можливість збільшити суму свого вкладу в будь-який момент. Так, існують і депозити з поповненням, але тут є багато обмежень – можна поповнювати тільки з якоюсь періодичністю або не раніше чи не пізніше якого терміну. Те саме стосується і суми поповнень, часто вона не може бути в 1-2-5 разів більшою, ніж початкова сума. Картку ж можна поповнювати стільки разів, скільки вам зручно, і абсолютно незалежно від початкової суми. До того ж, проценти на залишок за карткою додаються до суми вкладу, тобто капіталізуються.

 

Кредитна картка. Пропозиція банків

 

Кредитні картки впродовж багатьох років є дуже популярними серед українців. Кредитний ліміт по картці оформити набагато простіше ніж класичний кредит, в той самий час він є набагато дешевшим ніж кредити до зарплати від мікрофінансових організацій. Пропозиції кредитних карток більшості банків є схожими за умовами – тривалістю пільгового періоду, рівнем відсоткової ставки, тощо.

 

Дебетова картка для заощаджень. Пропозиції банків

 

На сьогоднішній день ощадні картки ви знайдете у переважній частині банків, але високі відсотки на залишок пропонують не більше десятка з них – це Альфа Банк, Кредо Банк, Форвард Банк, Глобус Банк, Укргазбанк, Агропросперіс Банк, Банк Кредит Дніпро. Найвищу дохідність ви отримаєте в Агропросперіс Банку по картці Мрія – до 11% річних на щоденні залишки. Це навіть більше ніж ставка UIRD, тобто середня ставка за гривневими депозитами на 12 місяців.

 

Источник