За інформацією: Суспільне Дніпро.
Судове засідання по справі нардепа Тищенка, Бабушкінський райсуд Дніпра. Суспільне Дніпро
6 січня у Бабушкінському райсуді Дніпра продовжилося підготовче засідання по справі нардепа Миколи Тищенка та колишнього бійця спецпідрозділу "Кракен" Дмитра Мазохи. На ньому мають переглянути запобіжний захід для нардепа та зібрати докази, щоб дійти до розгляду справи по суті, передають кореспонденти Суспільного.
Нардеп приєднався до засідання по відео, його адвокат попросив про відвід судді. Він зазначив, що суддя порушила норми і що попереднього разу він попереджав, що Тищенко не прибуде в суд.
Адвокат потерпілого Віталій Коломієць сказав, що відвід судді націлений на затягування процесу. Після нього може послідувати відвід прокурора.
"Наразі я не почув аргументованих підстав для відводу. Очевидно, сторона захисту має своє бачення на процес. Але наголошу, що постійно подавати заяви на відводи, це може вважатися зловживанням права", — зазначив він.
За словами Дмитра Мазохи, особиста неприсутність Тищенка в суді доводить його винуватість, а ситуація з його начебто захворюванням — "показуха".
"Суддя має наполягати, щоб він був особисто присутній. Він уникає відповідальності. Якби за ним була правда, він би приїхав. Але правди йому нема, і віри йому нема", — сказав ексвійськовий.
Попереднього разу про відвід судді просив і обвинувачений Богдан Писаренко.
"Суддя тоді не давав мені слова. Я заявляв, що він тисне на мене і на мого адвоката. Було упереджене ставлення до мене як до учасника процесу. Зараз відвід достатньо обґрунтований. Я чекаю справедливого суду", — сказав експоліцейський.
Своєї вини Писаренко не визнає.
Після відводу судді в засіданні оголосили перерву, після неї суддя повідомила, що засідання продовжать 10 січня.
Тищенка та колишнього поліцейського Писаренка обвинувачують у незаконному позбавленні волі військового Мазохи.
Підготовче засідання розпочалося 20 грудня 2024 року, проте нардеп на нього не з`явився, тож суд виніс ухвалу доставити його примусово на продовження засідання 23 грудня. Втім, Тищенко знову не приїхав.
Як повідомив згодом прокурор, Тищенко о 4-й ранку 23 грудня звернувся до медзакладу у Києві, де йому попередньо діагностували ішемічну хворобу серця. Саме це і стало причиною його відсутності у суді.
Богдану Писаренко під час засідання 23 грудня подовжили запобіжний у вигляді домашнього арешту на два місяці.
Що відомо про підозру Миколі Тищенку
За матеріалами ДБР генеральний прокурор України повідомив про підозру чинному нардепу Миколі Тищенку за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. Про це зранку 25 червня повідомили в ДБР.
Раніше в соцмережах розповсюдили відео зняте у Дніпрі, на якому видно, як люди в одязі кольору хакі та балаклавах на вулиці утримують чоловіка у цивільному. Як повідомили Суспільному у поліції, чоловіка у цивільному утримували та завдали йому тілесних ушкоджень. Також з’явилося відео із початком конфлікту. На ньому — народний депутат України Микола Тищенко.
У мережі повідомляють, що чоловік у цивільному — Дмитро Мазоха, який проходив службу у спецпідрозділі Kraken ГУР МО. Згодом у Telegram-каналі спецпідрозділу Kraken опублікували допис та підтвердили, що чоловіком у цивільному на відео є колишній військовослужбовець спецпідрозділу.
У Facebook народного депутата Миколи Тищенка з’явилася публікація, в якій стверджується, що "під час проведення обшуків шахрайських ботоферм на представників поліції було здійснено напад: завдано тілесних ушкоджень середньої тяжкості та розбито боді-камеру".
"Після завдання кількох ударів слідчому, який працював на обшуку, чоловік у білій футболці на відео намагався втекти, а також демонстративно зняв штани перед поліцейським під час складання на нього заяви", — написав він.
В поліції зазначили, що ані місцеві, ані правоохоронці з області не співпрацювали з Тищенко і не брали участь в проведенні обшуків.
Читати ще
Читати ще
Нардепа Тищенка судитимуть за незаконне позбавлення волі людини