У Дубно відгримів ювілейний фестиваль «Тарас Бульба» (ФОТО)

У Дубні завершився рок-фестиваль «Тарас Бульба», що тривав 16-18 липня. Він має титул найстаршого чинного фестивалю України – ровесника незалежності. Святкування 30-річчя відбулось під гаслом: «Фестиваль «Тарас Бульба» – 30 ROCK`ів на варті української рок-музики».

На головній сцені виступали такі учасникми: Папа Карло, Сутулый Чародей, Radz, Чумацький Шлях, Тінь Сонця, Grace of Galsi, The Sixsters, Брати Станіслава, Брем Стокер, Motanka, Karna та Кому Вниз, The Doox, Toloka, Пирятин, Фіолет, Жадан і Собаки, OT Vinta, Козак Систем.

Особливістю стало перше концертне виконання наживо рок-опери «Тарас Бульба». Її продюсером став головний організатор фестивалю «Тарас Бульба» Микола Арсенюк. Він розповів, що основою для сюжету стали події 2014-15 років.

«Історія про козаків вже є. Ми не хотіли нічого копіювати. Вирішили, що замість Січі центральним у нас стане Майдан. До речі, музиканти відмовлялись брати участь, але коли читали, про що це, то погоджувались. Ми презентували концертну аудіоверсію. Зараз маємо домовленість з одним відомим режисером. Якщо все вдасться, то наступного року маємо шанс побачити прем’єру постановки», – розповів Микола Арсенюк.

Окрім двох сцен, на фестивалі діяла літ-арт платформа. Вона зібрала таких митців: «litCORE», Віталій Запека, Роман Воробйов, Леся Рой та гурт Телері, Сергій Жадан, Сергій «Колос» Мартинюк, Юрій Журавель, Артем Полежака, Брати Капранови, Сашко Середа, Олександра Гонтар та десятки інших. Також традиційно виступили кобзарі та лірники. Вони у рамках фестивалю виконували пісні сакральних спорудах Дубна та біля замку князів Острозьких.

На альтернативній сцені, після конкурсної програми, виступили Цвях, Bud’More, Віталій Міщук, Жнива, Icarus Driver, Farinhate.

Незмінною традицією фестивалю є конкурс молодих гуртів. Він тривав два дні. Участь взяли 14 гуртів з усієї України. Перше місце зайняла команда – Емаль, друге – Восьма куля, а третє – Тeren. Всі переможці також отримали подарунки.

Усі дні працювала галявина для дітей. Наймолодших розважали аніматори. Також діти традиційно переглядали лялькові вистави від Рівненського академічного обласного театру ляльок.

Зазначимо, що дітям до 12 років та учасникам російсько-української війни, ветеранам АТО, ООС та військовим ЗСУ вхід безкоштовний.

Фестиваль «Тарас Бульба 2021» відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Дубенської міської ради, Рівненської облдержадміністрації. Генеральний радіопартнер – UA:Радіо Промінь. Призовий спонсор – мережа «МузТорг».

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Источник

Новости Украины