У Ердогана хочуть реформи «безсилої» ООН: що пропонує Туреччина


У Ердогана хочуть реформи "безсилої" ООН: що пропонує Туреччина

Фахреттін Алтун (скриншот)

«Світ більше, ніж п’ять країн», представлених постійними членами Ради безпеки ООН, і цю структуру слід реформувати для створення «справедливішого світу», де буде «справедливість, мультикультуралізм і взаємна повага». Про це заявив Фахреттін Алтун, голова управління зі зв’язків адміністрації президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, напередодні візиту останнього в Україну.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

ООН станом на 2022 рік нездатна виробити конкретні рішення для запобігання великим катастрофам, зазначили в Ердогана, і не може відігравати ефективну роль у підтримці миру й безпеки.

Алтун розкритикував організацію, що «була безсила» запобігти людським трагедіям у Боснії та Герцеговині, Руанді, Сирії й Косово, «а також продемонструвала аналогічний приклад відчаю під час атаки Росії проти України».

Читайте також: Кулеба пояснив, чому Ердоган допомагає Україні та торгує з Путіним

Він зазначив, що держави, які «мають вплив» у нинішній системі ООН, «стали частиною проблеми, а не її вирішенням», і світ багаторазово стикався з тим, що ця організація «заводить у безвихідь розв’язання глобальних проблем».

«Ми бачимо, як постійні члени ООН блокують ініціативи, коли вони є прямою чи зацікавленою стороною у спірних ситуаціях. П’ять постійних членів розв’язують питання, виходячи зі своїх інтересів, зневажаючи права азійських, латиноамериканських та африканських країн. Сьогодні ООН потребує реформації. Наша пропозиція полягає в тому, щоб прийняти думку, яка міститься у фразі «світ більше, ніж п’ять країн», – пояснив спікер Ердогана позицію Анкари.

Він підсумував тим, що Анкара виступає за реформу ООН «відповідно до заклику до створення більш справедливого світу».

  • Україна давно й послідовно виступає за скасування права вето в Радбезі ООН.
  • Bloomberg пише, як Туреччина «вихваляється» торговим бумом з Росією, ігноруючи заклики до санкцій.
  • 18 липня глава МЗС Кулеба заявив, що Туреччина «веде складну гру з балансування» і Україна має питання до політики країни.
  • 8 серпня Ердоган звинуватив когось у безвідповідальності й бажанні продовжувати війну.

Джерело