У ГУР заявили, що Україна з боєм повернула контроль над «вишками Бойка»

У ГУР заявили, що Україна з боєм повернула контроль над «вишками Бойка»

Фото: t.me/DIUkraine

Україна повернула контроль над так званими «вишками Бойка» біля берегів окупованого Криму у Чорному морі. Про це 11 вересня повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

У ГУР МО розповіли, що контроль над так званими «вишками Бойка» повернуто внаслідок операції та після бою з російським винищувачем Су-30, який летів у бік острова Зміїний.

— Унікальну операцію зі встановлення контролю над «Вишками Бойка» провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш», — йдеться на сайті ГУР.

Під час однієї з фаз операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження з ПЗРК і змушений був відступити.

— Під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Нева», що може відстежувати рух суден у Чорному морі, — заявили в Головному управлінні розвідки МО України.

В опублікованому в телеграм-каналі ГУР відео один з розвідників назвав операцію «ляпасом по морді» для Росії. Внаслідок бою один із українських спецназівців опинився у воді та провів у відкритому морі понад 14 годин.

«Вишки Бойка» — це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. Росія окупувала їх у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення в Україну використовувала у військових цілях, зокрема, як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС.

27 серпня британська розвідка повідомила, що Україна та Росія ведуть бої за «вишки Бойка» у Чорному морі.

Джерело

Новости Украины