У Харківській області сьогодні ввели змішану схему відключення електроенергії: що це означає

Аналогічні обмеження діють у шести областях та Києві.

Через прогнозований дефіцит електроенергії в регіонах, які найбільше постраждали від російських нищень, ввели змішану систему відключення електроенергії.

​​Це означає, що в семи областях та Києві, окрім графіків віялових вимкнень, будуть застосуовувати аварійні відключення. Вони розпочнуться з самого ранку, з 6:00. Про це напередодні увечері повідомили в диспетчерському центрі «Укренерго».

Обсяги для обмеження електропостачання вводяться для споживачів у м. Київ, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській областях.

«У цих регіонах мережа зазнала найбільших пошкоджень. Для стабільної та збалансованої роботи енергосистеми треба скоротити споживання на 30%. З 6.00 і до кінця доби будуть введені в дію графіки планових обмежень. Окрім того, обленерго можуть проводити екстрені обмеження споживання, застосовуючи графіки аварійних відключень. Такі заходи необхідні, щоб уникнути дефіциту та не допустити перенавантаження високовольтної інфраструктури. Планові та аварійні відключення — заходи стабілізації роботи енергосистеми, які доповнюють один одного. Рішення щодо введення графіків погодинних відключень в окремих областях діє до того моменту, коли диспетчер того чи іншого обленерго бачить в себе на моніторі різке одночасне збільшення споживання електроенергії. Для того, щоб вберегти електромережі від додаткових аварій, він приймає рішення про застосування екстрених заходів, тобто графіків аварійних відключень (ГАВ) на території області. Коли надмірне споживання та загроза перенавантаження мереж минає, замість ГАВ продовжують діяти графіки погодинних відключень (ГПВ)», — пояснили в компанії.

Саме тому електроенергія може зникати не в ті години, які заявлені енергетиками, а відключення тривати довше, ніж заявлено.

Нагадаємо, енергосистема України зазнала масованих ракетних атак 10, 11, 17, 22 жовтня та 2 листопада. Для того, щоб якнайшвидше відновити енергоживлення у той час, поки проводяться оперативні ремонтні роботи, залучаються резервні схеми живлення.

Як писав UA-NEWS.in.ua, другий тиждень у Харківській області діють графіки віялових відключень електроенергії. За новим графіком, який оприлюднив «Харківобленерго», з 7 по 13 листопада на Харківщині вводяться 12 черг відключення по три години щодня. Свою адресу можна шукати за посиланням.

Джерело