У Хмельницькій громаді надзвичайники перевірили стан пічного опалення у приватних будинках

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькій громаді працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій перевірили готовність до опалювального сезону житло мешканців, які обігріваються пічками. Надзвичайники назвали головні та найпоширеніші помилки, які стають причиною пожеж.

Контролер пічного господарства Павло Щербицький називає одну з основних причин виникнення пожеж при експлуатації пічного опалення.

"Перш за все — шибер. Господарі його закривають під час горіння, і через нещільні отвори в приміщення ідуть гази. У шибері, коли ми його закрили, має бути отвір. В більшості випадків цей отвір закривають, і вже коли іде процес останнього горіння, то відпрацьовані гази потрапляють у приміщення", — розповідає Павло Щербацький.

Мешканка приватного будинку кладе в пічку дрова, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Одна з найпоширеніших причин отруєння чадними газами є несправність вентиляції, розповідає Павло Щербицький. Людмила Заплітняк, у хаті якої перевіряли пічне опалення каже, правила пожежної безпеки знає.

"Палили газом, а коли газ став дорогий, почали дрова купувати. Я сажу вигортаю сама. Зверху ми дивимося, обліпив вогнетривким. Воду там тримаємо в відрах", — пояснює Людмила Заплітняк.

Наталія Науменко вимушена переселенка з Запоріжжя. Жінка каже, вдома котел палила вугіллям. Тут групку палить дровами.

Представник ДСНС перевіряє як працює душник, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Правила безпеки — не лягати спати поки плита горить. За плитою потрібно доглядати, чистити сажу, бо інакше вся хата буде чорна", — каже Наталія Науменко.

Головна інспекторка відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій Ганна Іванова каже, наразі провели перевірку у селі Копистин, Хмельницької громади.

Одна з пічок, яку перевірили представники ДСНС на справність та догляд за нею, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Однією з найбільш розповсюджених імовірних причин пожеж — це порушення правил пожежної безпеки під час їхньої експлуатації. В цьому році виникли з цієї причини 139 пожеж. На них виявлено чотири загиблих особи. В порівняні з минулим роком було 175 пожеж, на них виявлено 14 загиблих", — розповіла Ганна Іванова.

За словами Ганни Іванової, з початку 2023 року на території області сталося 1014 пожеж на яких загинуло 47 осіб. Станом на жовтень минулого року в області було зафіксовано 1479 пожеж. Загинули 44 людини.

Новости Украины