У Хмельницькій міській дитячій лікарні відкрили два оновлених відділення

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

У Хмельницькій міській дитячій лікарні об’єднали в одному приміщенні на першому поверсі травмацентр та відділення невідкладної допомоги. Реконструкцію відділень лікарні розпочали у 2023 році, наразі роботи завершені. Скільки на це витратили коштів та який вигляд мають приміщення – в нашому матеріалі.

Про це Суспільному розповіла директорка медзакладу Наталя Зимак-Закутня.

За її словами, загалом на відділення невідкладної медичної допомоги, травмацентру, а також на раніше реконструйоване реанімаційне відділення з міського бюджету витратили понад 30 мільйонів гривень.

Завідувач дитячого травмацентру міської дитячої лікарні Віталій Одарчук оглядає пацієнта із травмою руки. Мама хлопчика Тетяна Лепетун розповіла, що син травмувався вчора.

"Сьогодні вирішили звернутися в травмацентр. Зручно, заїзд більш-менш нормальний".

Завідувач дитячого травмацентру міської дитячої лікарні Віталій Одарчук, жовтень 2024 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Завідувач травмацентру Віталій Одарчук розповів: до реконструйованих травмацентру та відділення невідкладної допомоги міської дитячої лікарні тепер окремий вхід та заїзд з вулиці для автомобілів "швидкої" допомоги.

"Коли пацієнт надходить до нас від "швидкої", в нього є кілька маршрутів. Критично важкі пацієнти, які на межі життя і смерті, одразу потрапляють до цієї кімнати. Тут є все необхідне для порятунку життя і тут робляться більше стабілізаційні процедури. Ми тут зберігаємо життя важкохворої дитини".

Лікар доповнив, що дитина, яка зі "швидкої" потребує невідкладної операції, потрапляє в операційну відразу ж.

"Вона теж обладнана всім необхідним для невідкладних оперативних втручань. Даний наркозний апарат ми отримали у рамках грантової програми від посольства Японії якраз для цього травмацентру. Так само є консоль, двокупольна лампа, яка дозволяє працювати кільком бригадам".

Зі слів завідувача, на вході до лікарні обладнали спеціальний хол, тут реєструватимуть пацієнтів, що самостійно дістались до лікарні.

" Їх первинно реєструють спрощено і їх сортують. Тобто, направляють по важкості стану, а не по тому, хто за ким прийшов. За станом важкості діти потрапляють або до відділення невідкладної допомоги, або до травмацентру", — доповнив Віталій Одарчук.

Завідувачка відділення невідкладної допомоги Мар’яна Павлова, жовтень 2024 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Завідувачка Мар'яна Павлова розповіла, що у відділенні невідкладної допомоги пацієнтів приймають цілодобово.

"Протягом доби 60-70 пацієнтів проходять через відділення невідкладної допомоги. Це і планові, і ургентні. В основному звертаються дітки: половина з ГРВІ, також функціональні порушення кишечника, а також з гострими захворюваннями органів дихання".

З її слів, у відділенні невідкладної допомоги діти можуть перебувати до трьох днів, тут для цього є два ізолятори на п’ять ліжок.

"Це до моменту встановлення діагнозу, або якщо потрібно перевести в якесь інше відділення. Також дітки можуть госпіталізуватися в разі якоїсь підозри на якусь інфекційну патологію. Якщо дитині відразу надали допомогу – її відпускають додому лікуватись амбулаторно".

Директорка Хмельницької міської дитячої лікарні Наталя Зимак-Закутня розповіла, що в одному реконструйованому приміщенні розташовані оновлені відділення невідкладної допомоги, травмацентр та реанімація. Ремонт цих відділень розпочали у 2023 році та закінчили цьогоріч.

"Ті відділення найгостріші і вони, в разі якоїсь небезпеки, на себе візьмуть основне навантаження. Це стосується не тільки зовнішнього вигляду стін, але й організації роботи. Війна багато чому нас навчила і показала, наскільки важливі відділення невідкладної і травмацентр, і наскільки важливо, щоб в них була відлагоджена робота — щоб допомогу дітям можна було надати максимально ефективно в найшвидший термін від часу поступлення дитини".

Новости Украины