Так відбувається дослідження та створення генераторів звуку, звукових ефектів, інсталяцій і загалом дослідження заводу. Учасники резиденції записують абсолютно все, що чують, або ж намагаються створити новий звук. Музиканти поставили за мету максимально віднайти лінійку електронних музичних інструментів «Естрадін», які випускалися на заводі, інформує sk1.tv.
«З’явилася ідея створити на заводі вимірювач «звукову лабораторію», а після цього виникла ідея створити резиденцію. В цій резиденції беруть участь 16 артистів зі всієї України. На даний момент у нас екскурсія по цехам. Висновком буде виставка на заводі вимірювач 2 публічні дні, коли можна прийти послухати і подивитися, що там відбувається. Саундскейп — це такий запис реальності зі звукового боку», — розповідає Олександр Долгий голова ГО «Інститут звуку» та співкуратор резиденції.
Склад резиденції — 16 учасників зі всієї України та її межами, але це не лише музиканти, а й художники або просто вільні слухачі.
Учасники резиденції отримали доступ до складів заводу, де раніше зберігалися і виготовлялися усі ці музичні інструменти, наприклад: квазіхори, драм-машини, мікшерні пульти, ревербератори та кілька екземплярів електробаянів «Оріон». Винахідникам у всьому з будь-якого питання допомагають працівники заводу.
Одним із поставлених завдань є не лише створити щось нове, але й підсвітити історичне минуле.
Якщо резиденція збере 100 тисяч гривень, то Міжнародний фонд Відродження подвоїть цю суму. Зібрані кошти підуть на обладнання Звукової Лабораторії, організацію саунд-резиденції, облаштування локацій та багато інших оновлень.