За інформацією: Суспільне Вінниця.
9 квітня у Центрі позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради визначили переможців обласного конкурсу "Великодні писанки", учасники якого створювали власні писанки та мальованки з тематикою родинного дерева.
Керівниця Центру Марія Бовсуновська розповіла Суспільному, що до конкурсу долучилися 38 дітей віком від 6 до 18 років. Сам конкурс складався з двох етапів: на першому — учасники представляли писанки або мальованки, які зробили власноруч заздалегідь; на другому — упродовж двох годин створювали писанки та мальованки з тематикою родинного дерева.
Роботи учасників конкурсу «Великодні писанки». Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
Учасники конкурсу «Великодні писанки» упродовж двох годин працювали над писанками з тематикою родинного дерева. Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
"Я приїхала з Олевська, щоб взяти участь у конкурсі — дуже хочу на "Олімп" потрапити. Я малюю мальованку, яка називається "Дерево роду" — зображую дерево, яке переходить у пташку, а на самому дереві будуть квіточки", — говорить одна з учасниць конкурсу на ім'я Катерина.
Учасниця конкурсу «Великодні писанки» Катерина. Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
Ще одна учасниця конкурсу Олександра розповіла, що навчається писанкарству чотири роки.
"В мене тут дерево і поруч будуть діти і сім’я. Навчаюсь з п’ятого класу, вже 4 роки, і мені поки подобається. Це від наших предків пішло, тому це потрібно зберігати, це наша історія, це історія України", — сказала Олександра.
Учасниця конкурсу «Великодні писанки» Олександра. Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
Журі оцінює роботи учасників конкурсу «Великодні писанки». Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
Учасниця конкурсу Ангеліна показала, за допомогою яких інструментів виготовляла писанку.
"Робила це за допомогою писачка, воску, свічки. Олівчиком наносила ескіз. Ну і звичайно фарба. Спершу я видуваю яйце, потім закапую дірочки знизу і зверху, протираю оцтом і починаю наносити ескіз за допомогою олівця. Потім уже починаю малювати", — розповіла Ангеліна.
Учасниця конкурсу «Великодні писанки» Ангеліна. Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
Роботи учасників конкурсу «Великодні писанки». Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
Зі слів членкині журі Марії Масловської, проведення конкурсів з писанкарства важливе для збереження українських традицій.
"Саме завдячуючи таким дійствам, ми продовжимо цю традицію, щоб Україна була. Якщо ми оцінюємо роботи, то звертаємо увагу на символіку і кольорову гаму. Сцени природи, тобто вода, повітря, сонце — воно закодоване у знаках. Сьогодні ми зустрічаємо глибинні українські прадавні символи саме у писанці", — говорить Марія Масловська.
Членкиня журі конкурсу «Великодні писанки» Марія Масловська. Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
За участь у кожному етапі учасники отримували бали, які потім підсумували. Перемогу у конкурсі отримали учасники з найвищими балами.
"Найкращі писанкарі будуть представляти нашу Житомирську область на всеукраїнському етапі "Великодніх писанок". У нас працюють дві номінації – писанки та мальованки у трьох вікових категоріях кожна. Сьогодні нашу "Великодню писанку" представляють 38 учасників з десяти територіальних громад нашої області", — розповіла керівниця обласного центру позашкільної освіти для дітей та молоді Марія Бовсуновська.
Керівниця центру позашкільної освіти дітей та молоді Житомирської облради Марія Бовсуновська. Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
Обласна виставка-конкурс у Житомирі проходить 25 років поспіль. Цього разу переможцями стали Софія Цвіткова, Яна Таборовська, Дарина Кидисюк, Тетяна Стужук, Вікторія Федчук, Дарʼя Скурковська.
Роботи учасників конкурсу «Великодні писанки». Житомир, 9 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Олександра Сич
Раніше Суспільне розповідало про житомирську майстриню Дарію Твардовську, яка створила великодню колекцію писанок, розмальовуючи їх кольоровим шоколадом у стилі петриківського розпису. За словами мами Дарії Наталії, для її доньки, яка з 8-місячного віку має порушення слуху – це не просто соціалізація, а й реальне підтвердження того, що її талант дійсно потрібен людям.