У Києві обрали запобіжний захід посадовцям з Дніпропетровщини, яких підозрюють у поставці на фронт бракованих снарядів

За інформацією: Суспільне Дніпро.

Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу двом посадовцям оборонного заводу з Дніпропетровщини . Cуспільне

У Шевченківському районному суді Києва 30 квітня обрали запобіжний захід гендиректору оборонного заводу на Дніпропетровщині Леоніду Шиману, якого підозрюють у поставці до Збройних сил України партії бракованих мінометних пострілів. Також 1 травня запобіжний захід обрали першому заступнику посадовця Олексію Кириченку.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного з судової зали.

Крім очільників держпідприємства, Служба безпеки України затримала екскерівника одного з військових представництв Міноборони Михайла Шкуренка та очільника групи контролю відповідного підрозділу Юрія Яреська. 30 квітня їм також обрали запобіжний захід.

Як повідомили наші кореспонденти, прокурори клопотають про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи застави для всіх чотирьох підозрюваних. Також прокурори подали клопотання про закритий судовий розгляд.

"У клопотанні по кримінальному провадженню і доданих матеріалах міститься інформація з обмеженим доступом, а саме про технічні характеристики, методи, логістику постачання ЗСУ, інформація про військові підрозділи, розташування та рівень забезпечення, тому прошу провести розгляд даного клопотання у закритому судовому засіданні", — сказав прокурор Богдан Ольховий.

Запобіжний захід Леоніду Шиману

Обирали запобіжний захід гендиректору оборонного заводу на Дніпропетровщині Леоніду Шиману у закритому форматі.

Підозрюваний Леонід Шиман. Cуспільне

Суд призначив підозрюваному запобіжний захід у виді тримання під вартою до 27 червня без права внесення застави.

Запобіжний захід Олексію Кириченку

Розгляду питання про обрання запобіжного заходу першому заступнику Шимана Олексію Кириченку проводили 1 травня у відкритому форматі. Його правозахисник Олександр Щербин подав клопотання про відвід судді.

Олексій Кириченко. Cуспільне

Адвокат вважає, що під час розподілу суддів були порушення. Він стверджує, що не всі судді брали участь у росподілі. Деяких виключили через відсутність спеціалізації, хоч вона і була, зазначив правозахисник. За його словами, тепер сторона захисту планує оскаржувати й попередні рішення суду.

"Я вважаю, що ці всі обставини є очевидним проявом упередженості та обвинувального ухилу поруч з грубим порушенням визначення складу суду, щодо розслідування клопотання, яке вочевидь призведуть до скасування будь-якого судового рішення. Відтак, я прошу задовільнити заяву про відвід", — сказав він.

Прокурори виступили проти клопотання про відвід судді, адже вважають його необгрунтованим. Суд також не задовольнив клопотання адвоката. Також засідання також вирішили проводити у закритому форматі.

Підозрюваному обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою до 27 червня без права внесення застави.

Запобіжний захід Михайлу Шкуренку

Так само у закритому форматі обирали й запобіжний захід екскерівнику одного з військових представництв Міноборони Михайлу Шкуренку.

Михайло Шкуренко спілкується зі своїм адвокатом. Cуспільне

Як розповів правозахисник підозрюваного Анатолій Юрченко, своєї провини Шкуренко не визнає та вважає підозру необгрунтованою. Також, як зазначив адвокат, достатніх доказів його провини також ще немає.

"Версія така, що він брав участь в оформленні цього оборонного замовлення на стадії перевірки спроможності. Коли почалось виробництво, він уже не працював представником Міноборони на цьому підприємстві, а працював на іншому. Коли виготовлялась ця бракована продукція військова, він там не працював, але на те і є досудове розслідування, щоб детально встановити всі фактичні обставини справи", — сказав Анатолій Юрченко.

Суд ухвалив підозрюваному запобіжний захід у виді тримання під вартою до 27 червня без застави.

Запобіжний захід Юрію Яреську

Очільнику групи контролю відповідного підрозділу Юрію Яреську також обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою до 27 червня без застави. Від коментарів чоловік відмовився.

Підозрюваний Юрій Яресько. Cуспільне

Що відомо про підозру посадовцям у поставці бракованих боєприпасів

На Дніпропетровщині затримали гендиректора оборонного заводу та його першого заступника, яких підозрюють у поставці до Збройних сил України партії боєприпасів, що виявилися непридатними до бойового застосування. Також затримали екскерівника одного з військових представництв Міноборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу.

Слідчі встановили, що на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ. Згідно із підписаними документами підприємство мало поставити війську оптові партії 120-х мінометних пострілів.

Утім для серійного виробництва снарядів фігуранти використовували неякісні матеріали та виконували роботи з дефектом. Це призвело до не спрацювання капсуля основного метального заряду та відсутності стабільної роботи всього порохового заряду. До звітної документації внесли неправдиві відомості.

Всім чотирьом затриманим повідомили про підозру за частиною 2 статті 114-1Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків Кримінального кодексу України. Їм загрожує 15 років позбавлення волі.

Читати ще

Читати ще

У Дніпрі затримали подружжя, яке підозрюють у підготовці терактів на замовлення РФ

Новости Украины