У Києві попрощались із командиром добровольчого батальйону ОУН Миколою Коханівським

Прощання з командиром добробату ОУН Миколою Коханівським, Київ, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць

Сьогодні, 16 липня, в Києві провели в останню путь загиблого на війні командира добровольчого батальйону ОУН Миколу Коханівського. Прощання з військовим відбулося на Майдані Незалежності.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Очільник добровольчого батальйону "ОУН" на псевдо "Буревій", воїн-націоналіст Микола Коханівський, загинув 10 червня на полі бою на Харківщині, захищаючи Україну від російських окупаційних військ.

Лідер добровольців ОУН Микола Коханівський жив однією ціллю — збудувати Українську самостійну соборну державу, розповіла Суспільному його дружина Катерина Коханівська. Вона завжди підтримувала і розділяла ідейні погляди свого чоловіка.

Пара познайомилась у 2010 році на суді:

"Коли його (Миколу Коханівського — ред.) судили за те, що він розбив ніс у пам'ятника Леніну, я ходила до нього на суд. І таким чином ми познайомилися", — згадує дружина.

Прощання з командиром добробату ОУН Миколою Коханівським, Київ, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць

Одружилися приблизно через місяць після знайомства. Подружжя разом відвідувало протестні акції:

"Це був режим Януковича, і ми тоді приймали участь у всіх акціях, які проти цього бандитського режиму організовувалися", — розповіла вдова Коханівського. За її словами, вона була для свого чоловіка не лише дружиною, а й посестрою, другом, помічницею, секретаркою. "Ми жили душа в душу…" — каже Катерина Коханівська.

Кортеж із труною Миколи Коханівського на Михайлівській площі, Київ, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць

Зранку у вівторок, 16 липня, кортеж із труною загиблого зустріли на Михайлівській площі.

Прощання з командиром добробату ОУН Миколою Коханівським, Київ, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць

Люди ставали на коліна, віддаючи шану полеглому захиснику.

Прощання з командиром добробату ОУН Миколою Коханівським, Київ, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць"Я не вірила, що цей день прийде. Дуже сумний день. Дуже прикро, що це сталося, тому що гинуть кращі з кращих, гине цвіт нашої нації… І страшно, прикро, боляче, бо з ким ми залишимось, хто буде відбудовувати нашу могутню Україну після миру і перемоги?" — сумує за втратою подруга Миколи Коханівського Роксолана Хмара. "З Миколою ми прийшли всі Майдани, з Миколою та з моїм чоловіком Степаном Хмарою", — згадує вона.

За словами Роксолани Хмари, друзі, однодумці та бойові побратими Миколи Коханівського його ніколи не забудуть, адже він був провідником націоналістичного руху, справжнім патріотом своєї держави.

Прощання з командиром добробату ОУН Миколою Коханівським, Київ, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць

Із Михайлівської площі жалобна процесія пішою ходою вирушила до Михайлівського Золотоверхого собору, де провели поминальну службу за полеглим воїном.

Відспівування загиблого командира добробату ОУН Миколи Коханівського, Київ, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць"Ми ніколи не думали, що "Буревій" може загинути. (Він – ред.) мотався між Запоріжжям, Донеччиною, Харківщиною, де була основна частина нашого батальйону після того, як ми стали непотрібними під Києвом", — розповідає товариш Коханівського Віктор Шишкін.

За його словами, Коханівський з однодумцями створили новий бойовий підрозділ із прихильників націоналістичної ідеї в лютому 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення РФ. До нього ввійшли добровольці-учасники АТО. Бійці обороняли Київщину, а згодом були переведені на інші ділянки фронту.

Перший бій після початку повномасштабної війни добровольчий батальйон ОУН прийняв під Оріховим на Запоріжжі у квітні 2022 року.

Церковна служба за упокій полеглого на війні Миколи Коханівського, Київ, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць

"Буревій" завжди вважався "безсмертним", тому що брав участь у боях і на Запорізькому напрямку, і на Донецькому, і на Харківському, говорить Віктор Шишкін.

Він також відзначив гарні організаторські здібності комбата Коханівського і його запальний характер:

"Ззовні він дуже спокійний був, інколи навіть вважалося, що флегматичний. А в душі він весь час "закипав". Це видно було", — говорить друг.

Кортеж із труною Миколи Коханівського у центрі Києва, 16 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Сергієць

Після церковної служби всі охочі могли віддати останню шану командирові добровольців "ОУН" на Майдані Незалежності.

Поховали Миколу Коханівського на Алеї Героїв на Лісовому цвинтарі в Києві.

Що відомо про Миколу Коханівського

Микола Коханівський — український військовий та громадський діяч, керівник громадської організації "Добровольчий рух ОУН".

Народився 25 травня 1971 року в смт Приазовське Запорізької області. У 2003 році переїхав до Києва, де долучився до націоналістичного руху. Брав участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності.

Під час Революції Гідності він очолив одну із сотень Самооборони Майдану, яку сформували переважно з членів ОУН. У січні 2014 Коханівський встановив намет на Хрещатику та створив Першу Київську сотню ОУН ім. Євгена Коновальця. Був учасником боїв на Грушевського та Інститутській. Під час революції 8 разів був поранений.

У 2017 році поліція затримала Коханівського за підозрою у стрілянині із пневматичної зброї. Як розповідала тоді дружина Коханівського Катерина для hromadske, її чоловік застосував зброю під час бійки з екскомандиром одного із взводів "Правого сектору" Русланом Качмалою.

Також Коханівського судили у справі погрому російських банків у 2016 році. 20 лютого представники добробату ОУН закидали камінням будівлю "Сбербанку Росії" та "Альфа-банку" в Києві. За це Миколі Коханівському призначили 2 роки ув'язнення з відстрочкою виконання на рік як "умовний строк".

З початком російсько-української війни Коханівський брав участь в АТО, зокрема у визволенні Маріуполя навесні 2014-го, штурмі Савур-Могили у серпні 2014, в обороні села Піски та у боях за Донецький аеропорт.

Після повномасштабного вторгнення РФ батальйон Коханівського брав участь в обороні населеного пункту Лютіж у Київській області. Пізніше — у боях на Донеччині, у районі Бахмута. Останнім часом Микола Коханівський захищав Україну на Харківщині.

10 червня 2024 року стало відомо про загибель Миколи Коханівського на Харківському напрямку біля Вовчанська. Йому було 53 роки.

На початку липня тіло комбата "ОУН" вдалося повернути з поля бою.

Джерело

Новости Украины