Люди підсвічують дорогу ліхтариками. Суспільне Новини/Тетяна Джафарова
Сьогодні, 3 вересня, у столиці та на Київщині до кінця доби застосовуватимуться графіки відключення електроенергії.
Про це повідомляє у Telegram НЕК "Укренерго".
Зазначається, що 3 вересня, час застосування і обсяг заходів обмеження змінені. Відключення будуть застосовуватись за таким графіком:
6:00-12:00 — дві черги відключень
12:00-16:00 — одна черга відключень
16:00-24:00 — дві черги відключень.
Жителі Київщини можуть дізнатись про графіки погодинних відключень на сайті ДТЕК. Для мешканців столиці теж є окремий сайт ДТЕК із графіками погодинних обмежень електропостачання.
Що таке черги відключень
У компанії Yasno пояснили, що таке черги відключення світла і як вони працюють.
Зокрема черга — це група споживачів, яка споживає певну кількість електроенергії. Загалом таких черг є 6. Чим більше дефіцит електроенергії в енергосистемі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень.
Що означає кількість черг, які обмежують одночасно:
- якщо обмежують лише 1 чергу відключень, то це означає, що світла у споживачів може не бути до 4 годин на добу;
- якщо одночасно обмежують 2 черги відключень — 8 годин на добу;
- 3 черги відключень — 12 годин на добу;
- 4 черги відключень — понад 12 годин без світла, а також вимкнення у світло-сірих зонах графіків;
- Якщо обмежують 5 або 6 черг одночасно, то це означає, що почалися екстрені відключення світла і заздалегідь сформовані графіки не працюють.
При цьому до якої кількості черг застосовують обмеження електроенергії визначає "Укренерго". Далі кожен оператор систем розподілу (обленерго) окремо визначає, який графік відключень застосовувати у регіонах та які саме черги відключати.
На Київщині розгорнули 490 "пунктів незламності", які забезпечені альтернативними джерелами електроенергії. До таких заходів вдалися через складну ситуацію в енергосистемі країни після російських атак. Про місце розташування пунктів можна дізнатися у чат-боті "Київщина безпечна" в месенджері Telegram.
За даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, зранку 26 серпня від атаки РФ постраждали 15 областей України, ціллю стала енергетична інфраструктура. Росіяни застосували види озброєння: БпЛА, крилаті ракети, "Кинджали". Є поранені та загиблі. Шмигаль на тлі цього обстрілу звернувся до міжнародних партнерів, аби ті надали Україні далекобійну зброю та дозвіл бити нею по російських об'єктах.
Президент Володимир Зеленський заявив, що ранкова атака Росії по Україні була однією з найбільших комбінованих ударів. За його словами, по країні запустили "більше сотні ракет різних типів та близько сотні "шахедів", які були націлені на критичну цивільну інфраструктуру.