У Києві почастішали випадки отруєння грибами: у КМДА нагадали основні симптоми

У Києві почастішали випадки отруєння грибами. За результатами минулих вихідних, 30 вересня – 1 жовтня, на лікарняних ліжках токсикологічних відділень продовжують перебувати три особи.

Про це інформує Департамент охорони здоров’я, передає пресслужбі Київської міської державної адміністрації. Мешканців столиці закликали у жодному разі не пригощайте грибами дітей, бо така їжа не для них.

«У столиці почастішали випадки отруєння грибами. І хоча наразі кияни значно зменшили свої походи на «тихе полювання», до лікарень із гострим отруєнням грибами продовжують звертатися пацієнти. Так, за результатами минулих вихідних у токсикологічному відділенні Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги перебуває три особи», – уточнили в пресслужбі.

Медики закликали киян відповідально ставитись до споживання грибів, а також нагадали, що симптоми, притаманні таким отруєнням, можуть бути дуже різними. Зокрема, найбільш небезпечними є токсини мухоморів білого і смердючого, блідої поганки, сморжів і деяких інших грибів. Особлива їхня небезпека в тому, що після потрапляння до шлунку вони можуть ніяк себе не проявляти до трьох діб.

«Сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, нудота, запаморочення розпочнуться тоді, коли токсини вже досягнуть головного мозку. Тож і лікування через втрату часу буде більш складним. А ось після вживання неякісних страв із сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків – нудота, блювання, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла дадуться взнаки вже впродовж години. Такі отруєння не часто бувають летальними та все одно можуть мати серйозні наслідки для здоров’я», – наголосили в КМДА.

Лікарі наголосили, що після будь-якого вживання грибів необхідно уважно дослуховуватися до свого організму. Якщо ви відчули симптоми, подібні до тих, що описані – слід негайно звернутися до лікаря! Чим раніше буде надано медичну допомогу, тим менше шкоди завдадуть токсини.

Домедичною допомогою може бути промивання шлунку (випити 5-6 склянок кип’яченої води та викликати блювоту), прийняття сорбентів, очисна клізма, вживання великої кількості рідини (зокрема злегка підсоленої води, яка відновить водно-сольовий баланс).

«У жодному разі не пригощайте грибами дітей! На них отрута подіє потужніше, ніж на дорослого. Тим більш, що їстівні гриби – важка їжа для дитячого шлунку», – резюмували в КМДА.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Києві та Київської області на початку вересня зафіксували спалах гострої кишкової інфекції в приватних садочках. Загалом захворіла 21 дитина.

Джерело

Новости Украины