У Києві з’явилися вулиці Слобожанська та Богодухівська

У столиці змінили назви вулиць, пов'язані з Росією та СРСР.

Із 95 перейменованих вулиць дві — на честь Харківщини.

25 серпня Київська міська рада ухвалила рішення про перейменування 95 вулиць, назви яких пов’язані з Росією та СРСР. Про це повідомив київський міський голова Віталій Кличко.

«Нові назви, ініційовані та підтримані громадськістю під час рейтингового голосування, мають увіковічити пам’ять про визначні історичні події України, а також про відомих діячів і Героїв, які прославляли Україну та боролись за незалежність нашої держави. Зокрема, і в сучасній російсько-українській війні», — написав у своєму Telegram-каналі Кличко.

За словами Віталія Кличка, процес перейменування в Києві ще не завершений, розглядати рішення продовжать на наступному пленарному засіданні.

Перелік перейменованих вулиць опублікував член комісії з найменувань Київської міської ради Павло Островський. Серед вулиць є дві, перейменовані на честь Харківщини: вулицю Брянську в Солом’янському районі Києва перейменували на вулицю Богодухівську, вулиця Калачівська у Дніпровському районі стала вулицею Слобожанською.

Зазначимо, у переліку перейменованих вулиць також є вулиця Героїв полку «Азов» замість Маршала Малиновського, проспект Червоної Калини замість Маяковського, вулиця Пластова замість Івана Сергієнка та вулиця Героїв Маріуполя замість Маршала Якубовського.

Як писав UA-NEWS.in.ua, 11 травня у Харкові перейменували назви чотирьох топонімів, пов’язаних із країною-агресором: Московський проспект перейменували у проспект Героїв Харкова, узвіз Бєлгородський — у вулицю Героїв рятувальників, Бєлгородське шосе — у Харківське шосе, Московський район — у Салтівський район.

Джерело