За інформацією: Суспільне Вінниця.
Суспільне Кропивницький
У кіровоградському обласному кардіоцентрі на випадок знеструмлення мають два дизельних генератори. В разі аварійного чи планового відключення електроенергії генератор включається автоматично і операційна продовжить працювати, розповів Суспільному заступник директора кардіоцентру Віталій Сидоренко.
Пацієнт обласного кардіоцентру Микола Масленніков, якому операцію на серці робив хірург Павло Кіструга, про відключення електропостачання перед операцією не хвилювався: "Тому що я знаю, що в медицині є резервні енергоджерела".
Пацієнт Микола Масленников та хірург Павло Кіструга. Суспільне Кропивницький
В одному із залів онкоцентру роблять операції на відкритому серці. Доступ до енергоживлення тут має бути цілодобово. Павло Кіструга говорить, обладнання готове до використання будь-коли: "Тобто, в енергетичному плані ми підстраховані".
Вимкнення електроенергії під час операції небезпечне для життя, каже лікар: "Особливо це небезпечно, коли людина знаходиться на апараті штучного кровообігу, і зупинене серце. Але ці акумулятори, які підтримують енергозабезпечення, працюють до двох -трьох годин. Іноді до чотирьох".
Пацієнтів у лікарні оперують щодня. Операція може тривати понад п'ять годин. "В моїй лікарській практиці був випадок, коли вимикалось світло в операційній, але це було давно і не в цій клініці, зараз під час операції тут все працює стабільно, без перебоїв", – розповів лікар.
Генератор кропивницького кардіоцентру. Суспільне Кропивницький
Два дизельних генератори забезпечують роботу лікарні на 10 годин.