За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
За словами заступниці директора міської централізованої бібліотечної системи Олесі Шевчук, "Польська полиця в Україні" — це пілотний грантовий проєкт. За його умовами інститут книги в Польщі надає гранти для видання книг польських авторів українською.
Фото: Суспільне Вінниця
“Це ініціатива, започаткована міністерствами культури Польщі та України. У ньому беруть участь бібліотеки централізованої бібліотечної системи. Вже сім закладів отримали по 20 книг, ще чотири — мають отримати. Загалом заплановано отримати 220 видань. Це чудова можливість для наших читачів вивчати польську мову, культуру та історію”, — сказала Олеся Шевчук.
Фото: Суспільне Вінниця
На польській полиці бібліотеки №1 твори як класиків, так і сучасних польських письменників, розповіла завідувачка бібліотеки Ольга Вергун.
“Тут представленні книги “Потоп”, “Пан Володійовський”, “Аква Вадіс” та “Вогнем і мечем”. Це польська й українська історії. Також тут є книги сучасних письменників, і вони дуже популярні серед наших читачів. Це воєнні спогади, і Яцик Дукай “В краю невірних”, і ще є Януш Корчак, який відомий на весь світ педагог та гуманіст. Також є ще дитячі книжки”, — розповіла Ольга Вергун.
Фото: Суспільне Вінниця
Загалом, за словами Олесі Шевчук, “польські полиці” нині облаштовано у бібліотеках-філіях № 1, 5, 7, 11 та 12. Також у "Центральній міській бібліотеці ім. І. Бевза" та "Для дітей та юнацтва". У решти чотирьох їх встановлять до кінця місяця.
По книги польських авторів до міської бібліотеки №1 прийшла Валентина Шимко. Суспільному розповіла, що на початку повномасштабного вторгнення виїхала з родиною до Польщі. Перебуваючи там, читала книги польських авторів. Спершу у перекладі, згодом – в оригіналі.
Фото: Суспільне Вінниця
“Я читала багато Болеслава Пруса. Моя улюблена книжка “Над Неманом”. Ще читала Івашкевича – історичні твори, читала “Пан Тадеуш” – Адама Міцкевича. Ще люблю вірші Марії Конопницької. Те, що пишуть поляки й українці, воно дуже співзвучно. Про життя людей, про життя інтелігенції, про їхні стосунки. Культура різна, історія, і це дуже зацікавлює”, — сказала Валентина Шимко.