У Краматорську повернули платний проїзд у маршрутках — удвічі дорожче, ніж до війни

У Краматорську повернули платний проїзд у маршрутках - удвічі дорожче, ніж до війни

Фото: kramatorskpost.com

Влада Краматорська повернула платний проїзд у громадському транспорті, оскільки ресурс на оплату безкоштовного проїзду в міському бюджеті вичерпано. Про це повідомив мер міста Олександр Гончаренко у своєму Фейсбуці.

— Ціноутворення проїзду виходить із прифронтових цін на деталі та ГСМ, логістику, роботу та життя в такому місті. Пасажиропотік у громадському транспорті низький, відсоткова частина пільговик/не пільговик — 80% до 20%. І перед нами став вибір: зупиняти громадський транспорт або запустити його платним відповідно до прифронтових реалій, — написав Гончаренко.

За його словами, для Краматорська на ринку немає будь-яких поблажок як для прифронтового міста. Гончаренко зазначив, що ціна на пальне для міста на 20-30% вища, ніж в інших регіонах. Така сама ситуація і з іншими товарами чи послугами.

— Прифронтове місто кардинально відрізняється від мирного і життя в ньому – відповідно. Економіка у місті стоїть. Заводи стоять. Дохідної частини немає, ресурсу на покриття безкоштовного проїзду вичерпано за 8 місяців, — пише градоначальник.

Згідно з рішенням місцевої влади, з 15 листопада вартість проїзду для городян у маршрутках та автобусах становитиме 20 гривень, а у тролейбусах – 12 гривень. Водночас місцева влада вирішила зберегти пільги – проїзд для пенсіонерів та дітей буде безкоштовним.

Джерело