У Куп’янському районі оголосили обов’язкову евакуацію дітей та маломобільних громадян

З трьох громад вивозитимуть усіх мешканців, з інших —лише певні категорії

У Куп’янському районі оголосили обов’язкову евакуацію для всіх жителів Дворічанської та Петропавлівської громад та мешканців 10 сіл Вільхуватської громади. З інших громад району в обов’язковому порядку вивозитимуть лише неповнолітніх та маломобільних мешканців.

Таке рішення в районній військовій адміністрації прийняли тому, що ці населені пункти знаходяться під постійними обстрілами. 

«Автобуси надають. Автомобілі надають волонтери. Червоний Хрест на своїх автомобілях виїжджає, вивозить людей», — розповів керівник Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич в коментарі «Суспільному».

У Харкові вже підготували для переселенців з Куп’янського району 3000 місць в гуртожитках. Усім нададуть статус внутрішньо переміщених осіб, оформлять соціальні виплати та забезпечать гуманітарною допомогою.

З інших громад району в обов’язковому порядку вивозитимуть лише неповнолітніх та маломобільних мешканців. Йдеться, зокрема, про Куп’янську та Кіндрашівську громади. Якщо батьки відмовляться евакуювати дітей з-під обстрілів, їх вилучатимуть з сімей.

«Як раз зараз розглядаємо механізм, яким чином можливо вилучати дітей і чи це можливо в межах закону — якщо дитина перебуває у небезпечному місці, перебуває, наприклад, у такому місці, як Дворічна, де обстріли не закінчуються вже достатньо довго. Якщо є такі батьки, які наражають, мало того, що себе наражають на небезпеку, а ще й свою дитину — будемо приймати непопулярні рішення», — каже Канашевич.

Повідомити про бажання евакуюватися можна на гарячі лінії органів місцевої влади:

  • +38 (095) 771-44-46 
  • +38 (098) 940-78-33
  • або ж заповнити електронну форму.

Звернення з питань евакуації приймає волонтерська організація Helping to Leave:

  • +38 (093) 177-64-58.

Як писав UA-NEWS.in.ua, на середину лютого у Дворічанській громаді залишалось приблизно 500 людей, у тому числі і діти. Місцеві жителі цілодобово сиділи у підвалах, бо 80% будівель зруйнували російські обстріли. 

Джерело

Новости Украины