У Львові вдосконалять систему оповіщення населення: де саме

ФОТО: ілюстративне

На території Львівської громади і надалі розвиватимуть та модернізуватимуть місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення населення. Зокрема, йдеться про розвиток мережі волоконно-оптичних ліній зв’язку, встановлення комплектів універсальних блоків оповіщення, заміну старих електромеханічних сирен на нові тощо.

Про це зазначили в управлінні надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони ЛМР.

«До прикладу, нові волоконно-оптичні лінії зв’язку плануємо прокласти від центральної частини міста по вул. Личаківській до Меморіального комплексу, щоб поставити там такі ж вуличні гучномовці, які є у центрі. А також від кільця на пр. Чорновола по вул. Липинського до Галицького перехрестя. У цих районах озвучування треба посилити. Також ще в цьому році плануємо влаштувати додаткові механічні сирени на вулицях Старознесенській, Богданівській та Плуговій.  У зв’язку з тим, що старі системи виходять з ладу, то будемо  змінювати їх на нові, теж механічні. Також у населених пунктах Львівської МТГ планується встановити понад 20 комплектів універсальних блоків оповіщення», — повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони ЛМР.

Нагадаємо, з минулого року у Львові функціонує міська система централізованого оповіщення. Також вона може бути резервною. 

«Маємо можливість автономно вмикати як електромеханічні, так і сучасні електронні сирени. Але на час війни такі повноваження перебрала ЛОВА. У них зараз прерогатива на запуск цієї системи оповіщення.

Міську систему оповіщення ми запустили минулого року. Але з початком війни значно її розвинули. Загалом, з початку повномасштабного вторгнення росії до України у Львівській громаді встановили 22 комплекти універсальних блоків оповіщення. Ці системи відтворюють звук сирени та текст зі зверненням. На території міста встановлено 8 електронних сирен. Придбано 11 автомобільних комплектів гучномовного оповіщення. Загалом у Львові є 18 таких комплектів. Додатково встановили 6 електромехінічних сирен. Сьогодні їх є 77. Для населених пунктів Львівської громади придбали 23 системи оповіщення», — повідомили в мерії.

Цьогоріч на розвиток та удосконалення системи оповіщення у міському бюджеті передбачено 4,7 млн грн.

Нагадаємо, у міській раді відповіли, чи готовий Львів до опалювального сезону.

Джерело