За інформацією: Суспільне Полтава.
Ангіограф. Фото: Суспільне Полтава
У Лубенській лікарні інтенсивного лікування у тестовому режимі запустили ангіограф. Це апарат, який дозволяє обстежувати судини, розповів Суспільному інтервенційний кардіолог закладу Андрій Попчук.
Навіщо лікарні потрібен ангіограф
Ангіограф обладнання, яке призначене для дослідження судин.лубенській лікарні придбали за 8,5 мільйонів гривень. Це гроші з держбюджету.
"Наша лікарня обслуговує дуже великий район. По географії виходить, що є так зване "терапевтичне вікно" з надання допомоги хворим з гострим коронарним синдромом, або інфарктом міокарда. У це "терапевтичне вікно" треба вкластися, щоб вчасно надати допомогу. Тобто довезти до Полтави, а це час, це дорога. Тому, якщо ця система стоїть тут і працює, хворі вчасно отримуватимуть цю допомогу", — каже заступник директора лубенської лікарні Андрій Хорошковатий.
Лікарі проводять коронарографію. Фото: Суспільне Полтава
"Сьогодні (13 липня — ред.) вперше проводитимемо коронарографію пацієнтам з ішемічною хворобою серця, зі стенокардією. Коронарографія — це діагностична процедура. Вона потрібна для того, щоб перевірити стан судин серця", — говорить інтервенційний кардіолог лубенської лікарні Андрій Попчук.
Цю процедуру робитимуть за допомогою ангіографа, який встановили навесні цього року.
У Лубнах у тестовому режимі запустили ангіограф. Фото: Суспільне Полтава
"Це малоінвазивний доступ. Робиться прокол у променевій артерії. Заводиться туди провідник тоненький, як волосинка, потім заводиться катетер. Через катетер подається рентгеноконтрастна речовина і під рентгеном ми дивимося прохідність коронарних артерій", — каже інтервенційний кардіолог лубенської лікарні Андрій Попчук.
Обстеження виконують у тестовому режимі. Вперше це проводять із двома пацієнтами, каже Світлана Нестерчук.
У тестовому режимі запустили ангіограф. Фото: Суспільне Полтава
"У нашій лікарні нині зібралася збірна команда. Це лікарі нашого відділення. Лікарі з Києва і лікарі з Полтави, які коригуватимуть нашу роботу в межах операційної. Наша бригада, яка працюватиме в ангіографії, була на курсах у Полтаві, де ми в межах їхньої операційної мали змогу стажуватися, набувати досвіду, а сьогодні вони приїхали до нас і в умовах нашої операційної, роботу, яка була у їхній операційній, переноситиметься у нашу операційну", — говорить завідувачка відділення екстреної меддопомоги лубенської лікарні Світлана Нестерчук.
Коли ангіограф запрацює у звичайному режимі
"Залежно від того, як сьогодні пройде тестовий режим, сьогодні-завтра будуть відпрацьовані протоколи по коронарографії по ангіографії судин голови, ангіографії периферичних судин, залежатиме повноцінний запуск апарату. Це питання тижня-двох", — каже заступник директора лубенської лікарні Андрій Хорошковатий.