Незважаючи на зусилля пропаганди, яка доводить, що санкції йдуть Росії тільки на користь, у Мелітополі вже починає відчуватися нестача запчастин для імпортної техніки.
Тому аграріїв Запорізької області настійно просять пересідати на техніку вітчизняну, чи то пак, російську.
— У планах — поміняти техніку на вітчизняні аналоги. Ми будемо намагатися поступово намагатися міняти, тому що зараз великі проблеми із запчастинами, — скаржиться чи то окупант, чи то колаборант, Андрій Миронович, "директор" агрофірми "Солекс" (село Богданівка Бердянського району).
За словами цього директора, фірма зараз працює на іноземній техніці "New Holland Agriculture". Загалом у підприємства 16 одиниць техніки — це комбайни, трактори, жатки та вантажні машини.
До речі, Андрій Миронович значиться директором ще одного агропідприємства — ТОВ "Оріяна Агро", розташованого в селі Вовчанське Мелітопольського району.
Миронович, якщо вірити відкритим джерелам, був зареєстрований підприємцем 24 листопада 2022 року. ІПН він отримав у тимчасово анексованому Криму.
У зв'язку з цим фермерів наполегливо тягнуть до "Росагролізингу", з яким "керівництво" Запорізької області уклало угоду. За документом всім охочим нібито доступні пільгові програми для придбання техніки.
Складається цікава ситуація: спочатку окупанти вивезли все дочиста — пам'ятаєте історію з технікою "Джон Дір", яку вкрали кадировці ( далі вона спливла в Чечні), а потім пропонують цю ж техніку брати в лізинг. Бізнесмени від бога.
Друга проблема стосується нібито російської техніки, яку й пропонують купувати через доступність запчастин.
Але й тут не все так просто. Якщо взяти, наприклад, найбільшого російського виробника сільгосптехніки, "Ростсельмаш", то ми побачимо, що більшість запчастин (наприклад, на одну з найрозкрученіших моделей комбайнів TORUM 785) вироблено в Китаї, а двигун (OM460LA) взагалі випущено компанією Deimler.
Так що всі ці розповіді про доступність запчастин — не більше ніж вигадка. Потрібний для отримання прибутку тим самим "Росагролізингом".