У Мелітополі окупанти проводять кадрову «зачистку» у школах, а дітей забирають «на підвал»

В Мелитополе оккупанты проводят кадровую «зачистку» в школах, а детей забирают «на подвал»

У Мелітополі окупанти перетворили школи на інструмент пропаганди та інтеграції у систему «російського світу».

У Мелітополі більшість батьків, які погоджуються віддавати дітей до російських шкіл, роблять це примусово.

Навіть українське навчання у форматі онлайн зараз є небезпечним для тих, хто перебуває в окупації.

Дітей забирають «на підвал»

– Діти кажуть, що забирають їх «на підвал». Проходить перевірка телефонів у дітей як на вулицях, так і у власних будинках. Окупанти також шукають освітні канали та будь-яку інформацію, яка знаходиться у телефоні. Тому на сьогодні взагалі небезпечно перебувати на тимчасово окупованій території та здобувати освіту за українськими програмами, – зауважила во начальника управління освіти Мелітопольської міськради Галина Шиліна.

Вона також додала, що на випускників 9-11 класів тиснуть, щоб вони брали російські паспорти. Дітей змушують "любити росію". За даними Шиліної, зараз у школах на окупованій території проходять іспити, діти складають російську мову та математику.

– В усіх навчальних закладах дуже багато російської символіки: російські прапори, гімн грає постійно. Батьки учнів дуже хвилюються за те, що діти у школі слухають пропаганду півдня, і домашні завдання вони виконують удома з дітьми, тому що у школі як такого освітнього процесу немає, – стверджує керівник управління освіти.

Вчителів звільняють –  б'ють дітей

Крім того, у школах Мелітополя відбуваються звільнення вчителів. Це стосується як тих, хто погодився на співпрацю, так і «гастролерів» з Росії та інших «болотних» регіонів.

– Дехто навіть руку піднімає на дітей, звільняють за непрофесіоналізм. Є інформація, що з міністерства так званого російського, яке зараз знаходиться у Мелітополі, також йде звільнення та прийом нових працівників. Наших колег змушували відмовлятися від українського громадянства, дехто не погодився і звільнився, – каже Шиліна.

У навчальних закладах на окупованих територіях продовжують розповсюджувати антиукраїнські наративи. Зокрема перед 9 травня учнів змусили писати «диктант перемоги».

– У тексті вони використовують усе, щоб змінити акценти – що України взагалі не було. Дуже більшу активність мають телеграм-канали, які залучили наших дітей до такої виховної акції. Вони створили "Південь молодий", "Молоду гвардію". Це так звані активісти молодіжного руху, – повідомила Шиліна.

Джерело

Новости Украины