Гауляйтер Є.Балицький, слідом за своїм кримським "колегою", будує завіральні прожекти щодо забезпечення питною водою Приазовського регіону.
У ніч на 6 червня російські війська підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції. Це не тільки призвело до повені та екологічної катастрофи, а й поставило під загрозу постачання питної води півдня Запорізької області.
Після того як перестало існувати Каховське водосховище, нічим стало наповнювати зрошувальні канали. Поки в Магістральному вода ще є, але її рівень стрімко знижується.
Не надходить вода і у водоводи, які подавали дніпровську воду в цілу низку населених пунктів. Найближчим часом без води повністю можуть залишитися Бердянськ. Якимівка та Приазовське. До слова, у Приазовському окупанти заборонили використовувати навіть мінімальні об'єми води для поливу, тож люди втрачають урожай на присадибних ділянках.
Далі ситуація тільки погіршуватиметься, тож рашистам довелося визнати проблему і шукати шляхи її вирішення.
Псевдогубернатор Є.Балицький заявив, що вирішив запозичити досвід свого колеги Аксьонова і добувати воду з артезіанських свердловин. Насамперед планується збільшити навантаження на Новофілліповське родовище, а також пробурити десятки нових свердловин.
Шкода тільки, що Є.Балицький не поцікавився в Аксьонова наслідками такого "господарювання".
На сьогодні жителі Криму отримують воду по годинах, та й ту жахливої якості. Жодні свердловини не могли забезпечити потреби півострова повною мірою.
Через дефіцит води в Криму, окупанти активно бурять свердловини і видобувають воду з-під землі. Запасу підземних вод на півострові вистачить лише на 5-10 років, але це не зупиняє загарбників.
Так званий "глава" Криму Сергій Аксьонов визнав, що водний ресурс на окупованому півострові обмежений, але, при цьому, зменшувати видобуток підземних вод ніхто не збирається.
За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові та мінералізації свердловин.
Наприклад, тільки за останні два роки мінералізувалося більше сотні артезіанських свердловин. Ці свердловини вже не можна використовувати для питного водопостачання.
Така ж доля, ймовірно, очікує і Нововфіліпповські родовища. Багато років артезіанські свердловини забезпечували Мелітополь якісною питною водою. Але за інтенсивного використання, горизонт швидко виснажиться і свердловини перестануть існувати…
Де в такому разі брати воду для постачання такого великого міста як Мелітополь, рашисти не замислюються. Вони прекрасно розуміють, що дні їхні полічені, і намагаються завдати якомога більшої шкоди нашій землі.