Після окупації Мелітопольщини на співпрацю з ворогом пішли сотні зрадників. Деякі з них обіймали високі посади в українській владі, що анітрохи не завадило будувати кар'єру в умовах війни.
Ми вже розповідали, що в мелітопольському селі Семенівка влаштувалося ціле кодло зрадників Батьківщини.
Колишні співробітники сільської ради, стали ставлениками окупаційної влади. Ось список:
- Віра Башаріна — обіймає посаду заступника голови Семенівської селищної адміністрації, але за фактом грає головну роль у банді. Вона дуже радіє приходу військових рф. В обмін на лояльне ставлення всіляко догоджала окупантам, за що і була призначена головою ВЦА.
- Ольга Гусєва — з початком широкомасштабного вторгнення РФ в Україну вона добровільно пішла на співпрацю з окупаційною адміністрацією країни-агресора і запропонувала свої послуги. Її призначили заступницею голови "Семенівської селищної адміністрації".
- Дмитро Попелешко — певний час обіймав посаду голови Терпіннівської селищної адміністрації, але не зміг впоратися з покладеними на нього обов'язками і був повернутий на роботу в Семенівську адміністрацію;
- Павло Нетребко — на початку повномасштабного вторгнення був головою Семенівської селищної адміністрації, зараз обіймає посаду керівника Терпеніївської селищної адміністрації;
- Руслан Лиходід — начальник одного з відділів у місцевій адміністрації.
Примітно, що всі зрадники були депутатами від ОПЗЖ. Співробітники СБУ вже зібрали докази добровільної співпраці з ворогом усіх п'яти "чиновників" і повідомили їм про підозру. Зрадникам загрожує до 15 років в'язниці.
На своїх "посадах" зрадники всіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів.
Вони свідомо сприяють окупантам в управлінні захопленими об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності.
Також вони брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.
Слідчі СБУ кваліфікували дії колабораціоністів за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне обіймання громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, утворених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) Кримінального кодексу України.