Навіть в окупації аферисти не втомлюються вигадувати схеми обману довірливих городян. На жаль, найчастіше на виверт шахраїв потрапляють люди похилого віку.
Вам зателефонував банківський співробітник і зажадав повідомити йому реквізити вашої банківської картки? Це шахрай! Найчастіше телефонні злочинці представляються співробітниками банку (але можуть сказати, що телефонують із правоохоронних органів, Пенсійного фонду тощо).
Телефонні шахраї завжди використовують ефект несподіванки і "працюють на переляк". Свою розмову з потенційною жертвою починають з якогось тривожного повідомлення, яке людина точно не очікувала отримати. Нібито ваш родич у біді або вашу картку заблокували, бо гроші з рахунку намагалися зняти шахраї. Злочинці можуть бути дуже переконливими.
На жаль, потрапляють найчастіше на виверт шахраїв літні люди. Так днями в окупованому Мелітополі у пенсіонерки після дзвінка "співробітника банку" з рахунку зникли 70 тисяч рублів.
І знову до окупаційної поліції звернулася 63-річна місцева жителька із заявою про крадіжку з її банківського рахунку всіх накопичень. Як виявилося, жінці зателефонували з незнайомого номера і також представилися представниками банку. Під приводом пройти коротке опитування шахрайка виманила у потерпілої інформацію про її персональні дані і потім попросила її назвати код, який прийшов у смс повідомленні. У підсумку злочинці отримали доступ до особистого рахунку пенсіонерки і вкрали 200 тисяч рублів. Це були всі накопичення літньої жінки.
Нагадаємо, раніше працювали аферисти в Мелітополі під дахом одного з офісів торгового-центру "Квартал", який належить псевдо губернатору Запорізької області Євгену Балицькому.