У мережі показали, як виглядав Хрещатик у Києві на початку 1900-х років. Унікальні фото та листівки

Вулиця Хрещатик є головною візитівкою Києва, відвідати яку повинен кожний турист та мешканець столиці. На початку 1900-х років вона виглядала зовсім інакше, ніж у наші дні.

Унікальні фото було опубліковано на сторінці спільноти «Київ. Один день – одне фото» в соціальній мережі Facebook. Можна роздивитись, яким був центр міста близько 120 років тому.

«Фото і листівка початку ХХ-го століття», – йдеться в повідомлені.

Хрещатик – головна вулиця Києва, розташована у Печерському та Шевченківському районах, місцевість Бессарабка. Починається з Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності й закінчується Бессарабською площею. Відлік історії Хрещатика, як міської вулиці, багато дослідників розпочинають із 1797 року, коли до Києва з міста Дубна перевели контрактовий ярмарок.

Нагадаємо, найстаріша будівля Майдану Незалежності, будинок Гудовського, витримала час та підрив комуністами центру Києва. На жаль, у 1970-х роках під час реконструкції головної площі столиці, її знесли.

У Києві на вулиці Хрещатик 7 липня 1902 року зафіксували повінь. Внаслідок надзвичайної події підвали будинків були затоплені, а воду відкачували за допомогою помп.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Францішек Мезер увійшов в історію, як майстер якісних знімків краєвидів старого Києва. В Національній науковій бібліотеці Вернадського зберігся альбом його робіт, які було зроблено наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття.

Джерело

Новости Украины